لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

سرمربی تيم بسکتبال دانشگاه دوک پيشنهاد تيم ليکرز را برای سرمربيگری رد کرد  - 2004-07-05


در ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA، مايک کرزيزوکسکی سرمربی تيم بسکتبال مردان دانشگاه دوک Duke پيشنهاد تيم لس آنجلس ليکرز را برای سرمربيگری آن تيم رد کرد.

تيم لس آنجلس آماده بود که قرارداد ۵ ساله ای به ارزش ۴۰ ميليون دلار با وی امضاء کند. کرزيزوکسکی سه بار رهبری تيم Blue Devils، دانشگاه دوک را در بدست آوردن عنوان قهرمانی بسکتبال مردان دانشگاههای آمريکا عهده دار بوده است و نامش در دفتر مشاهير جاودان بسکتبال آمريکا ثبت شده است.

وی برجسته ترين کانديدا برای جانشينی فيل جکسون سرمربی پيشين تيم لس آنجلس بود که در پی شکست خوردن تيم لس آنجلس در سريال فينال NBA در برابر تيم ديترويت پيستونز از مقامش کناره گيری کرد. جکسون قرارداد ۵ ساله به ارزش ۳۰ ميليون دلار با تيم لس آنجلس داشت که در سال ۱۹۹۹ منعقد شد. جکسون رهبری تيم لس آنجلس را به کسب سه عنوان قهرمانی NBA بعهده داشت.

کرزيزوکسکی ۲۵ سال با دانشگاه دوک کار کرده است و تيم بسکتبال مردان دانشگاه دوک با رهبری او در ۱۲ فصل بازی از جمله 7 فصل گذشته تيم شماره يک دانشگاهی بوده است. ظاهرأ کوبی برايانت که خود توسط کرزيزوکسکی بعنوان بهترين بازيکن تازه وارد ليگ به NBA پيوست، از او خواسته بود که مقام سرمربيگری تيم لس آنجلس را بپذيرد، ولی او نهايتأ تصميم گرفت که با تيم دوک باقی بماند.

تيم لس آنجلس حال ممکن است از رودی تاميانوويچ سرمربی تيم هيوستون راکتس بخواهد که جانشين فيل جکسون بشود. در اين حال پت رايلی سرمربی پيشين لس آنجلس و دو تن از مشاورين پيشين فيل جکسون نيز برای سرمربيگری تيم لس آنجلس در نظر گرفته شده اند.

XS
SM
MD
LG