لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۸

سرينا ويليامز و جنيفر کاپرياتی بمرحله يکچهارم نهايی ويمبلدون راه يافتند - 2004-06-29


روز سه شنبه در مسابقات تنيس ويمبلدون، در بخش انفرادی زنان، سرينا ويليامز و جنيفر کاپرياتی تنيس بازان آمريکايی بمرحله يکچهارم نهايی راه يافتند.

سرينا ويليامز دو بار مدافع قهرمانی و اميددار شماره يک، تاتيانا گولووين بازيکن شانزده ساله فرانسوی را که در روسيه چشم به جهان گشوده در ۵۵ دقيقه در ست های پياپی با نتيجه ۱-۶، ۲-۶، شکست داد. ويليامز ۱۲ سرو بدون بازگشت زد و سرعت حرکت توپ در يکی از سروهايش به ۱۲۶ ميل در ساعت رسيد.

جنيفر کاپرياتی اميددار شماره هفت، بازيکن روسی ناويا پترووا را در دو ست با نتيجه ۴-۶، ۴-۶، مغلوب ساخت. ويليامز و کاپرياتی در مرحله يکچهارم نهايی با هم بازی خواهند کرد. در چهار سال گذشته اين سومين باريست که دو بازيکن در مرحله يکچهارم نهايی ويمبلدون روياروی يکديگر قرار می گيرند. ماه گذشته ويليامز، کاپرياتی را در مرحله يکچهارم نهايی تنيس آزاد فرانسه شکست داد.

پيشتر اميلی مارسمو تنيس باز فرانسوی و اميددار چهارم در برابر حريف ايتاليائی خود سيلويا فاريمو در ست های پياپی با نتيجه ۳-۶، ۵-۷، برنده شد و پائلا سوارز اميددار شماره نهم از آرژانتين، ريتا گرانده تنيس باز ايتاليايی را در سه ست با نتيجه ۲-۶، ۰-۶، ۶-۴، مغلوب ساخت. سوارز و مارسمو در يکچهرم نهايی بديدار هم می روند.

در اين حال ليندزی داونپورت اميددار شماره پنجم از آمريکا نخستين بازيکنی است که بمرحله نيمه نهايی راه يافت. داونپورت قهرمان ۱۹۹۹ ويمبلدون، بازيکن ۱۹ ساله کروات کارولينا اسپريم را در ست های پياپی با نتيجه ۲-۶، ۲-۶، شکست داد.

در قسمت مردان فردا چهارشنبه در مرحله يکچهارم نهايی تنيس انفرادی مسابقات بقرار زير می باشد:
اندی راديک از آمريکا با سينگ شالکن از هلند
روژه فدرر از سوئيس با ليتون هيويت از استراليا
تيم هنمن از بريتانيا با ماريو آنچيک از کرواسی
سباستين گروژان از فرانسه با ماير از آلمان

XS
SM
MD
LG