لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۸

ايران قهرمان مسابقات فوتبال غرب آسيا - 2004-06-25


تيم ملی فوتبال ايران با انجام يک بازی برتر و به ثمر رساندن چهار گل برابر سوريه و در بازی پايانی سومين دوره مسابقات فوتبال قهرمانی غرب آسيا،‌ (جام سايوان) قهرمان اين دوره از پيكارها شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، پس از تساوی ۱ ـ ۱ در نيمه‌ اول اين بازی، هر دو تيم بدون انجام تغيير، نيمه‌ دوم مسابقه را آغاز كردند. از همان ابتدای اين نيمه، تيم ايران حملات پر تعداد خود را آغاز كرد به شكلی كه علی دايی در يک موقعيت تک به تک با دروازه‌ بان سوريه، توپ را به دستان وی زد.
در دقيقه‌ ۵۴ ضربه سر واحدی نيكبخت از كنار دروازه سوريه راهی اوت شد و يك دقيقه بعد شوت سنگين نكونام نيز راهی به دروازه نيافت.
در دقيقه‌ ۵۷، واحدی نيكبخت مجددأ يک فرصت گلزنی را از دست داد.
سرانجام در اوج حملات تيم ملی ايران و در دقيقه ۶۰ علی دايی از روی پاس آرش برهانی گل دوم را به ثمر رساند.

ده دقيقه بعد، اين بار برهانی با ضربه سر گل سوم ايران را وارد دروازه سوريه كرد.
در دقيقه ۷۵، بازی حملات طوفانی ايران به بار نشست و جواد نكونام از روی حركت پا به توپ كريمی و پاس علی دايی گل چهارم ايران را ثبت كرد.

پيش از اين گل، علوی به جای نيكبخت وارد زمين شد و سپس علی كريمی هم جای خود را به عنايتی داد. در ادامه اميرآبادی نيز به جای كعبی در تركيب تيم ايران قرار گرفت.
در واپسين دقايق اين مسابقه، آرش برهانی به دليل مصدوميت از بازی خارج شد و به دليل انجام سه تعويض قانونی، تيم ايران تا پايان به صورت ده نفره بازی را ادامه داد.

در پايان اين مسابقه، بازيكن شماره ۳ سوريه به عنوان بهترين بازيكن ميدان انتخاب شد و ۵۰۰ دلار جايزه نقدی سايوان را به دست آورد.

گفتنی است، در ديدار رده ‌بندی انجام شده، تيم ملی فوتبال اردن با نتيجه ۳ بر ۱ برابر تيم ملی فوتبال عراق به برتری دست يافت و در مكان سوم ايستاد.

XS
SM
MD
LG