لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۸

جان نگروپونته به عنوان سفير جديد آمريکا در عراق سوگند ياد کرد - 2004-06-23


جان نگروپونته، ديپلمات قديمی آمريکا به عنوان سفير جديد آمريکا در عراق سوگند ياد کرده است. سرپرستی آئين مراسم را که روز چهارشنبه در واشنگتن برگزار شد، کالين پاول وزير امور خارجه آمريکا بر عهده داشت.

سفير جديد گفت در حالی به بغداد می رود که ماموريت دارد حمايت و کمک آمريکا از مردم عراق را در آستانه بازيافت حاکميت کامل پيشنهاد کند.

نگروپونته گفت کمک به مردم عراق برای شکست دادن تروريسم، بازسازی اقتصاد و به وجود آوردن يک جامعه دمکراتيک، هدف های آمريکا در عراق است. آمريکا سه هدف در عراق دارد. جان نگروپونته پيشتر در مصاحبه ای در شبکه تلويزيونی ای بی سی گفت وضع در عراق نمی تواند يک شبه تغيير کند، اما او حرکت کشور در جهت درست را امکان پذير می داند. نگروپونته روز اول ژوئيه، زمانی که آمريکا رسما به اشغال عراق پايان دهد و حاکميت را به دولت موقت واگذار کند، به مقام ارشد آمريکا در بغداد تبديل خواهد شد.

وی اظهار داشت مقامات آمريکا انتظار دارند کسانی که او آنها را دشمنان دمکراسی ناميد، در پيشاپيش انتقال قدرت بر خشونت بيافزايند. نگروپونته گفت کوشش های آمريکا اينک بر اين موضوع متمرکز است که عراقی ها قادر شوند مسئوليت های بيشتری را بر عهده بگيرند.

s

XS
SM
MD
LG