لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۸

سوئد و دانمارک به يکچهارم نهايی قهرمانی فوتبال جام ملتهای اروپا راه يافتند - 2004-06-23


در ادامه دوره مسابقات قهرمانی فوتبال جام ملت های اروپا در پرتغال که ۱۶ تيم ملی برجسته اروپا در آن شرکت کردند، روز سه شنبه تيمهای ملی سوئد و دانمارک به دور يک چهارم نهايی در اين تورنمنت راه يافتند. ضمن اينکه ايتاليا مسابقه اش را برد ولی همچنان از گردونه رقابتها کنار رفت.

در مسابقه سوئد و دانمارک در گروه C ماتياس يونسون يک دقيقه پيش از پايان وقت قانونی گل زده و سوئد را به تساوی با رقيب با نتيجه ۲ به ۲ رسانيد، انريک لارسون گل نخست سوئد را بثمر رسانده بود، ضمن اينکه يون دال توماسون هر ۲ گل دانمارک را زد.

ايتاليايی ها در مسابقه شان با بلغارستان در گروه C به پيروزی ۲ بر ۱ دست يافتند، که آنتونيو کاسانو در وقت تلف شده برای ايتاليا گل پيروزی را به ثمر رساند، ولی ضمن اينکه ايتاليا و سوئد و دانمارک جملگی با داشتن ۵ امتياز در بالای رده بندی گروه قرار گرفتند تيم های اسکانديناوی بخاطر تفاضل گل بهتر به دور يک چهارم نهايی صعود کردند حال آنکه ايتاليا حذف شد.

ديگر تيم های يک چهارم نهايی در جام ملت های اروپا کشور ميزبان پرتغال، يونان، فرانسه (مدافع عنوان قهرمانی)، انگلستان و جمهوری چِک می باشند. آخرين مکان در رقابت های يک چهارم نهايی روز چهارشنبه به يکی از ۳ تيم لتونی، هلند يا آلمان( نايب قهرمان جام جهانی سال ۲۰۰۲ )، از گروه D خواهد رسيد.

مسابقات جام ملت های اروپای سال ۲۰۰۴ در ۸ شهر پرتغال برگذار ميشود و انتظار ميرود که جمعاً ۸ ميليارد تماشاگر گرداگرد جهان از طريق تلويزيون شاهد مسابقات باشند.

XS
SM
MD
LG