لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۴

روز دوشنبه يکصد و هيجدهمين دور مسابقات تنيس ويمبلدون در لندن آغاز شد - 2004-06-21


در تنيس انفرادی زنان در مسابقات تنيس ويمبلدون مارتينا ناوراتيلووا، بازيکن چک تبار آمريکايی که پيشتر ۹ بار صاحب جام قهرمانی شده و پس از ۱۰ سال بازی در تنيس دوبل برای نخستين بار به صحنه تنيس انفرادی زنان ويمبلدون بازگشت، در برابر حريف کلمبيايی کاتالينا کاستانو، در ۴۶ دقيقه و در ست های پياپی با نتيجه ۱-۶، ۰-۶ به پيروزی نائل شد.

بازيکن ۴۷ ساله ماه گذشته در تنيس آزاد فرانسه در دور نخست مسابقات در برابر تنيس باز آرژانتينی جيزلا دالکو شکست خورد. مارتينا ۳۱ سال پيش برای نخستين بار در زمين چمن ويمبلدون بازی کرد که زمين دلخواهی برای او است. بازيکن پر سابقه بين سالهای ۸۷-۱۹۸۲ شش بار پياپی جام قهرمانی تنيس انفرادی ويمبلدون را کسب کرد و از فينال ۱۹۹۴ که در برابر کنچيتا مارتينز تنيس باز اسپانيايی شکست خورد، در تنيس انفرادی ويمبلدون بازی نکرده بود.

بهنگام ورود او به صحنه مسابقه در زمين شماره دو باشگاه ويمبلدون، تماشاگران بگرمی از او استقبال کردند و در حاليکه کف ميزدند بافتخار وی بپا خاستند. مارتينا از همان آغاز بازی با قدرت کامل کنترل مسابقه را در اختيار گرفت.

در بقيه مسابقات تنيس انفرادی زنان آی سوگی ياما، اميددار شماره ۱۱ از ژاپن تاتيانا پانوا و ورا ز وناروا اميددار شماره ۱۲ از روسيه نيز بدور بعدی مسابقات راه يافتند.

در تنيس انفرادی مردان روژه فدرر تنيس باز سوئيسی و اميددار شماره يک و مدافع عنوان قهرمانی از سوئيس آلکس بوگدانوويچ تنيس باز بريتانيايی را در ست های پياپی با نتيجه ۰-۶، ۳-۶، ۳-۶، مغلوب ساخت. فدرر که ماه فوريه گذشته جام قهرمانی تنيس آزاد استراليا را کسب کرد، در تلاش است که برای سومين بار صاحب عنوان قهرمانی يک گرند اسلم شود. وی می گويد: " من پارسال اينجا برنده شدم و اين بدان معنا نيست که امسال هم بپيروزی برسم."

در اين حال، ليتون هيويت تنيس باز استراليايی، حريف اتريشی خود يورگن ملتسر را در ست های پياپی با نتيجه ۲-۶، ۴-۶، ۲-۶، شکست داد.

XS
SM
MD
LG