لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۲

تيم ملی فوتبال جمهوری چک به دور يکچهارم نهايی جام ملتهای اروپا راه يافت - 2004-06-20


در ادامه دوره مسابقات قهرمانی جام ملت های اروپا ۲۰۰۴ در خاک کشور پرتغال که ۱۶ تيم ملی برجسته اروپا در آن توپ ميزنند، در روز شنبه تيم ملی جمهوری چک با نتيجه ۳ به ۲ هلند را مغلوب کرده و نخستين تيمی شد که به دور يک چهارم نهايی در اين تورنمنت راه يافت.
در مسابقه بين جمهوری چک با هلنديها ويلفرد بومان و رود وان نيستل روی، بازيکنان هلندی، با گلهای خويش در ۱۹ دقيقه اول کشورشان را جلو افکندند، ولی بعد يان کولر در دقيقه ۲۳ بازی برای جمهوری چک گل زد و در نيمه دوم ميلان باروس و ولاديمير سميچر که با هم در باشگاه ليورپول توپ ميزنند گل های بعدی چک را به ثمر رساندند و تيم شان نهايتاً ۳ به ۲ برنده شد. چکها اينک ۶ امتياز از ۲ مسابقه دارند و در گروه خود از آلمان پيش افتاده اند.

آلمان نايب قهرمان جام جهانی سال ۲۰۰۲ است که در روز شنبه بدون گل با ليتوانی به تساوی دست يافت. اين مسابقه در شهر پورتو در پرتغال برگذار شد. آلمان اينک از ۲ مسابقه تنها ۲ امتياز دارد و ممکن است برای دومين بار پی در پی در جام ملت های اروپا در همان دور نخست حذف شود. آلمان در مسابقه نخستش با هلند نيز به تساوی ۱ به ۱ رسيده بود.

مسابقات جام ملت های اروپای سال ۲۰۰۴ در ۸ شهر پرتغال برگذار ميشود و انتظار ميرود که جمعاً ۸ ميليارد تماشاگر گرداگرد جهان از طريق تلويزيون شاهد مسابقات باشند.

در مدت برپايی اين دوره مسابقات ۲۰ هزار مأمور پليس انجام وظيفه ميکنند و ارتش پرتغال نیز از آنان حمايت ميکند. ضمناً رزم ناوهای نیروی دريايی کشور در سواحل اقيانوس اطلس مراقب هستند و جت های جنگنده اِف ۱۶ در روزهای مسابقات در مناطق پرواز ممنوع به گشتزنی ميپردازند.

XS
SM
MD
LG