لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۹

عبدالعزيز المقرين و سه همدستش را شامگاه جمعه در رياض کشتند - 2004-06-19


يک گروه تروريستی وابسته به القاعده در عربستان سعودی پال جانسون گروگان آمريکائی را گردن زده است. چند ساعت پس از انتشار اين گزارش نيروهای امنيتی سعودی گفتند آنها رهبر مظنون سلول تروريستی را که مسئوليت قتل را بر عهده گرفت، کشتند.

به گفته مقامات امنيتی سعودی عبدالعزيز المقرين و دو تروريست مظنون ديگر در زدوخوردی در رياض کشته شدند. به گفته آنها او گروه القاعده در عربستان را هدايت می کرد. در واشنگتن پرزيدنت بوش گفت هيچ توجيهی برای کشتن پال جانسون وجود ندارد و اضافه کرد آمريکا مرعوب نخواهد شد. در همين حال ماموران اداره آگاهی فدرال برای کمک به تحقيقاتی که در باره اين واقعه جريان دارد در عربستان سعودی بسر می برند.

دولت سعودی تصاوير چندش آور تروريست های مقتول القاعده را که می گويد مسئول سربريدن پال جانسون پيمانکار آمريکائی بودند، پخش کرده است.

سفير آمريکا در پايتخت عربستان سعودی روز شنبه گفت سعودی ها آنچه را می توانستند برای نجات جانسون انجام دادند و از نزديک با مقامات آمريکائی همکاری کردند. عبدالعزيز المقرين را يکی از نابکار ترين تروريست ها در شبه جزيره عربستان ناميد.

پال جانسون سومين آمريکائی است که ظرف دو هفته در عربستان سعودی کشته می شود. در اين ميان با افزايش تهديد حمله وزارت امور خارجه آمريکا موکدا به آمريکائيان توصيه کرده است عربستان را ترک کنند.

K

XS
SM
MD
LG