لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

رايزنی عربستان با مقامات آمريکا در باره گروگان آمريکائی  - 2004-06-16


يک مقام ارشد سعودی می گويد کشور او در مورد اقدامی که بايد در باره يک شهروند آمريکائی، که به وسيله ستيزه جويان القاعده در رياض ربوده شده است انجام گيرد، با مقامات آمريکا رايزنی می کند. عبدالجبير روز چهارشنبه به شبکه خبری سی ان ان گفت عربستان سعودی در گذشته با تروريست ها مذاکره نکرده است.

سخنگوی کاخ سفيد ربوده شدن پال جانسون را موضوعی که ارجحيت بالائی دارد توصيف کرد و گفت پرزيدنت بوش منظمأ از آنچه در اين زمينه می گذرد آگاه می شود.

روز سه شنبه، يک وب سايت اسلامی ويديوی گروگان آمريکائی را که چشمهايش بسته شده بود نشان داد. پال جانسون روز شنبه ناپديد شد و ربايندگانش در نوار تهديد می کنند که اورا در صورتی که ستيزه جويان زندانی در عربستان تا روز جمعه آزاد نشوند، خواهند کشت.

فرزند اين آمريکائی که ازسوی رزمجويان وابسته به شبکه القاعده درعربستان سعودی به گروگان گرفته شده است، خواستارآزادی پدرش گرديد.پال جانسون سوم فرزند پال جانسون، آمريکائی ربوده شده، روزچهارشنبه طی سخنانی درشبکه تلويزيونی سی ان ان، ازدولت عربستان سعودی تقاضا کرد آنچه را لازم است برای تامين آزادی پدرش معمول دارد.

نيروهای امنيتی عربستان سعودی درنخستين ساعت های امروز دست کم به يک خانه حمله کردند، اما هنوز روشن نشده است که آيا اين حمله در رابطه با تحقيقات مربوط به گروگان گيری بوده است يا نه.

XS
SM
MD
LG