لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

ديترويت پيستونز به قهرمانی NBA  رسيد - 2004-06-16


ديترويت پيستونز پس از چهارده سال به قهرمانی ليگ بسکتبال حرفه ای مردان آمريکاNBA، رسيد. تيم ديترويت که در مجموع سريال هفتگانه فينال مسابقات ۳ بر يک جلو بود، در بازی پنجم و در زمين خود تيم لس آنجلس را با نتيجه شگفت انگيز ۸۷ -۱۰۰ شکست داد و نهايتأ چهار بر يک جام قهرمانی NBA را از آن خود کرد.

ريچارد هاميلتون ۲۱ امتياز و بن والاس ۱۸ امتياز و ۲۲ ريباند برای تيم ديترويت بدست آوردند.

پيروزی در اين رقابتها برای لاری براون سرمربی تيم و نيز، بيل ديويدسون صاحب تيم پيستونز پر معناتر از يک پيروزی بود، زيرا که اين اولين پيروزی برای لاری براون پس از مربيگری در ۲۲ فصل و تعويض هفت تيم بود. همچنين وی اولين کسی است که بعنوان مربی هم به قهرمانی NBA و هم قهرمانی مسابقات بسکتبال دانشگاههای آمريکا دست يافته است. وی با تيم بسکتبال دانشگاه کانزاس در سال ۱۹۸۸ به قهرمانی رسيد.

برای بيل ديويدسون صاحب تيم پيستونز، اين قهرمانی درست پس از دو هفته که تيم هاکی روی يخ تمپابی لايتنينگ که وی صاحب آن می باشد، بقهرمانی ليگ ملی هاکی روی يخ رسيده و جام استنلی را صاحب شده بود.

بيل ديويدسون، ميلياردر ۸۱ ساله همچنين صاحب تيم بسکتبال ديترويت شاکDetroit Shock، می باشد و اين تيم نيز در فصل گذشته در ليگ ملی بسکتبال حرفه ای زنان آمريکاWNBA، بقهرمانی رسيد.

تيم ديترويت در طی بازی کنترل را بدست داشت و در پايان نيمه اول مسابقه با ۱۰ امتياز پيشی گرفته و بعد از کواتر سوم ۲۳ امتياز جلو بود. ديترويت همچنين توانست با ۵۰ ريباند در مقابل ۳۶ ريباند برای لس آنجلس، برتری خود را حفظ کند.

کوبی برايانت با کسب ۲۴ امتياز رهبری تيم لس آنجلس را بعهده داشت و شکيل اونيل ۲۰ امتياز و ۸ ريباند داشت. فيشر و مدودنکو هر يک ۱۰ امتياز کسب کردند ولی امتيازات هيچيک از ديگر بازيکنان تيم دو رقمی نبود.

در پی مسابقه فيل جکسون سرمربی لس آنجلس و موفق ترين سرمربی در تاريخ NBA که ۹ بار با تيمهای لس آنجلس ليکرز و شيکاگو بولز جام قهرمانی ليگ را کسب کرده و کارل مالون دومين بازيکن پر امتياز ليگ گفتند؛ احتمال کمی وجود دارد که به تيم لس آنجلس باز گردند. کوبی برايانت نيز گفته است احتمال دارد به قراردادش با ليکرز فيصله دهد.

چانسی بيلاپس، گارد تيم ديترويت که با ميانگين ۲۱ امتياز و ۵ کمک در بدست آوردن امتياز در هر گيم از سريال، رهبری تيم را دارا بود، بعنوان " با ارزشترين بازيکن" مسابقات فينال انتخاب شد.

XS
SM
MD
LG