لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۹

پرزيدنت بوش: صدام حسين در زمانی مناسب  به دولت موقت جديد تحويل داده خواهد شد - 2004-06-15


پرزيدنت بوش می گويد ائتلاف تحت رهبری آمريکا در عراق صدام حسين ديکتاتور سابق را در زمانی مناسب به دولت موقت جديد تحويل خواهد داد. آقای بوش روز سه شنبه در کاخ سفيد گفت ائتلاف می خواهد مطمئن شود که امنيت کافی برای تضمين محاکمه صدام به دليل جنايات وحشتناکی که رژيم او مرتکب شده است، وجود دارد. مقامات ارشد عراقی گفته اند تا آنجا که آنها می دانند صدام پس از انتقال حاکميت در روز 30 ژوئن تحويل داده خواهد شد.

سخنگوی ائتلاف روز سه شنبه در بغداد به خبرنگاران گفت بر اساس قوانين بين المللی، ائتلاف نمی تواند صدام را به يک دولت غير حاکم و در حالی که فعاليت های خصمانه ادامه دارد تحويل دهد.

پيشتر، رئيس جمهوری موقت عراق گفت بغداد نخست بايد مطمئن شود که قادر است از ديکتاتور سابق حفاظت کند و موجبات محاکمه عادلانه ای را برای او فراهم آورد. در تحولی جداگانه، ژنرال آمريکائی مارک کيميت گفت ممکن است در پی حمله به يک کاروان پيمانکاران غير نظامی در نزديکی فرودگاه بغداد، تلفاتی روی داده باشد. و در شهر بصره در جنوب عراق، مقامات می گويند دو انفجار در يک خط لوله توليد و صدور نفت را متوقف ساخته است. آنها خرابکاران را مسئول می دانند.

R s

XS
SM
MD
LG