لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۵

آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی جام ملتهای اروپا - 2004-06-12


دوره مسابقات قهرمانی جام ملت های اروپا روز شنبه در خاک کشور پرتغال آغاز شد. ۱۶ تيم ملی برجسته اروپا در اين تورنمنت که هر ۴ سال يکبار و ضمناً ۲ سال پيش از جام جهانی برگذار ميشود توپ خواهند زد.

در مسابقات گشايشی در روز شنبه تيم ملی ميزبان با نتيجه ۲ به ۱ مغلوب يونان شد. ضمن اينکه اسپانيا ۱ به صفر روسيه را با باخت آشنا کرد.

در مسابقه يونان با پرتغال جئورجيوس کاراگونيس، هافبک يونانی، در دقيقه ۷ با گل خويش يونان را جلو افکند و بعد آنجلوس باسيناس با يک ضربه پنالتی در دقيقه ۵۱ گل ديگر يونان را زد و گل کريستيانو رونالدو در وقت تلف شده برای کشور ميزبان برای اجتناب پرتغال از شکست کافی نبود.

در مسابقه تيم های ملی فوتبال اسپانيا و روسيه در جام ملت های اروپا خوآن کارلوس والرون که بازيکن ذخيره اسپانيا است دقايقی پس از آمدن به زمين با يک شوت از فاصله ۸ متری دروازه سرگئی اووچينيکوف، دروازه بان روس، گل زده و تيم خود را به برد ۱ به صفر رساند.

برای کشور پرتغال اين دوره رقابت های ۳ هفته ای بزرگترين رويداد ورزشی در تاريخ کشور خواهد بود... مسابقات جام ملت های اروپای سال ۲۰۰۴ در ۸ شهر پرتغال برگذار ميشود و انتظار ميرود که جمعاً ۸ ميليارد تماشاگر گرداگرد جهان از طريق تلويزيون شاهد مسابقات باشند... که اين بيشترين شمار تماشاگر يک رويداد ورزشی پس از بازی های المپيک و مسابقات جام جهانی فوتبال خواهد بود.

تدابير امنيتی در مدت برپايی اين دوره مسابقات بسيار شديد خواهد بود و ۲۰ هزار مأمور پليس انجام وظيفه خواهند کرد و ارتش پرتغال نيز از آنان حمايت خواهد کرد. ضمناً رزم ناوهای نيروی دريايی کشور در سواحل اطلس مراقب هستند و جت های جنگنده اف ۱۶ در روزهای مسابقات در مناطق پرواز ممنوع به گشتزنی ميپردازند.

XS
SM
MD
LG