لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۰

ارتش پاکستان برای سومين روز پياپی مخفی گاههای القاعده را مورد حمله قرار دادند - 2004-06-11


هزاران نفر از سپاهيان ارتش پاکستان با برخورداری از پشتيبانی هلی کوپترهای توپدار، برای سومين روز پياپی، مخفی گاه های القاعده را در منطقه عشايرنشين وزيرستان جنوبی در نزديکی مرز افغانستان مورد حمله قرار دادند. در جريان درگيری های سه روزه در وزيرستان جنوبی ۳۵ نفر از ستيزه جويان و ۱۵ تن سرباز کشته شده اند.

مقامات پاکستانی می گويند در عمليات امروز، نخست هلی کوپترهای ارتش پناهگاه های عوامل القاعده را با آتش توپ درهم کوبيدند، سپس نيروهای ارتش از هلی کوپترها پياده شده و عمليات زمينی را برای دستگيری ستيزه جويان آغاز کردند. در مورد تلفات بمباران هوايی امروز جزئياتی منتشر نشده است.

ارتش پاکستان در ماه آوريل گذشته آمادگی خود را برای بخشودگی ستيزه جويان اعلام داشته بود اما فرماندهان ارتش اينک می گويند عوامل خارجی از اين پيشنهاد سوء استفاده کرد و روز چهارشنبه گذشته به سوی مواضع ارتش در وزيرستان جنوبی شليک کردند و بدينگونه آغاز جديدترين دور نبرد بين طرفين را موجب شدند.

در اوائل ماه جاری ميلادی، از سوی مقامات محلی تحريم های اقتصادی عليه وزيرستان جنوبی به اجرا درآمد اما اين اقدام ثمربخش نبود. در همين حال، همزمان با آغاز دور جديد نبرد، و در پی تهديدهايی که از سوی گروه های ستيزه جو در مورد هواپيما ربايی مطرح شده، در فرودگاه های بين المللی کراچی ، لاهور و اسلام آباد تدابير امنيتی شديدی به اجرا گذاشته شده است.

s

XS
SM
MD
LG