لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۷

علی اکبر هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه تهران:<br>ايران از حق خود برای توليد انرژی اتمی برای مقاصد صلح جويانه صرفنظر نخواهد کرد - 2004-06-11


در تهران، علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، اعلام داشت که ايران از حق خود برای توليد انرژی اتمی برای مقاصد صلح جويانه صرفنظر نخواهد کرد.
هاشمی رفسنجانی که در دانشگاه تهران در خطبه های نماز جمعه سخن می گفت اروپا و آمريکا را به همکاری با يکديگر به منظور آنچه که به گفته او "مواهب فن آوری صلح آميز هسته ای" است، متهم کرد.

قرار است آژانس بين المللی انرژی اتمی وابسته به سازمان ملل متحد برای بررسی گزارشی در مورد فعاليت های اتمی ايران که به موجب آن چند مسئله مهم هنوز حل نشده است، هفته آينده در شهر وين تشکيل جلسه دهد.

آمريکا جمهوری اسلامی ايران را متهم کرده است که از برنامه اتمی خود به عنوان سرپوشی برای دستيابی به جنگ افزارهای اتمی استفاده می کند.

علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سخنان امروز خود هشدار داد اگر آمريکا و اروپا به سياست کنونی خود در قبال ايران در جهت محروم کردن جمهوری اسلامی از مواهب تکنولوژی صلح آميز هسته ای ادامه بدهند، از اين کار پشيمان خواهند شد.

s

XS
SM
MD
LG