لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۹

تيم هاکی تمپا بی لايتنينگ Tampa Bay Lightning جام استنلی را بدست آورد - 2004-06-08


در ليگ ملی هاکی روی يخ مردان آمريکای شمالی NHL تيم تمپا بی لايتنينگ Tampa Bay Lightning، جام پر ارزش استنلی Stanley را کسب کرد. تيم تمپا در هفتمين بازی در سريال هفتگانه فينال در برابر تيم کالگری فليمز Calgary Flames با نتيجه ۱-۲ به پيروزی نائل شد و به اين ترتيب در سريال فينال تيم کالگری را با اختلاف ۳-۴ شکست داد و برای نخستين بار در تاريخ ۱۲ ساله تيم توانست عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کند.

راسلان فدوتنکو بازيکن تيم تمپا که در سومين مسابقه سريال دچار آسيب ديدگی شد و حتی نتوانست در چهارمين بازی سريال شرکت کند، شنبه شب در مرکز سنت پيت تايمز در تمپا بی در ايالت فلوريدا در ربع نخست و دوم مسابقه گل زد.

تيم کالگری در ربع سوم بازی با گل کريگ کانروی نتيجه را به ۱-۲ رساند ولی پس از آن نتوانست گل بزند. نيکلای خابيبولين دروازه بان روس تيم تمپا مانع از بثمر رسيدن ۱۶ شوت از مجموع ۱۷ شوت تيم حريف بسوی دروازه تيمش شد.

بارد ريچاردز بازيکن تيم تمپا که طی مسابقات حذفی ۹ بار گل زد، بعنوان پر ارزشترين بازيکن در مسابقات حذفی برگزيده شد و بدريافت جايزه CONN SMYTHE مفتخر شد. ديويد آندريچوک کاپيتان تيم تمپا در پی ۲۲ سال بازی و شرکت در تعداد بيسابقه ۱۷۵۹ مسابقه که طی آن ۶۳۴ بار گل زد و از لحاظ پر امتيازترين گل زنها در تاريخ ليگ در مکان يازدهم ايستاده بالاخره توانست جام استنلی را بعنوان کاپيتان تيم قهرمان بروی سر بلند کند و برای نخستين بار نام بازيکن ۴۰ ساله همراه با اسامی ديگر اعضای تيم روی جام حک خواهد شد.

کانادائی ها که خود را آماده جشن و سرور برای پيروزی تيم کالگری کرده بودند بايد تا دور بعدی مسابقات ليگ صبر کنند و ببينند رؤيايشان به حقيقت خواهد پيوست يا نه؟

XS
SM
MD
LG