لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

دومين بازی از سريال هفتگانه فينال  ليگ ملی بسکتبال حرفه ای آمريکا NBA  - 2004-06-08


در بازيهای ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA، سه شنبه شب بوقت محلی تيم های لس آنجلس ليکرز و ديترويت پيستونز در دومين بازی از سريال هفتگانه فينال، روبروی يکديگر قرار می گيرند.

مسابقه دو تيم در لس آنجلس برگزار می شود. تيم ديترويت در نخستين مسابقه سريال با نتيجه ۸۷ بر ۷۵ برنده شد، ولی انتظار می رود که تيم لس آنجلس در دومين مسابقه بازی متفاوتی ارائه کند. فيل جکسون Phil Jackson سرمربی تيم لس آنجلس که ۹ بار تيمهايش را به کسب جام قهرمانی NBA رهبری کرده از لحاظ تغيير دادن صف بندی تيم در آخرين لحظه سريعترين و بهترين سرمربی بوده است.

ولی سرمربی تيم ديترويت نيز در اين زمينه بخوبی کار کرده است و در پی هنرنمايی شايان تيم پيستونز در نخستين بازی سريال بايد منتظر ماند و ديد اينبار چه ترفندی خواهد زد.

از سال ۱۹۸۴ که بازيهای حذفی با حضور ۱۶ تيم برگزار می شود ۶ تيم توانسته اند در پی شکست خوردن در نخستين مسابقه در سريال هفتگانه فينال صاحب جام قهرمانی NBA شوند. تيم لس آنجلس دوبار در آن سريال در سال ۱۹۸۴ در برابر تيم بوستون سلتيکز و در سال ۱۹۹۱ در برابر تيم شيکاگو بولز با شکست روبرو شد.

تيم ليکرز که سه بار صاحب جام قهرمانی NBA شده است در تلاش است که برای چهارمين بار در پنج سال گذشته جام قهرمانی ليگ را کسب کند.

XS
SM
MD
LG