لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۱

پرزيدنت بوش و ژاک شيراک در باره عراق و ديگر مسائل بين المللی به بحث پرداختند - 2004-06-05


پرزيدنت بوش و ژاک شيراک رئيس جمهوری فرانسه در نشستی در پاريس ، در باره عراق و ديگر مسائل بين المللی به بحث پرداختند. پرزيدنت بوش و ژاک شيراک رئيس جمهوری فرانسه عليرغم داشتن اختلاف نظرهای شديد در مورد جنگ عراق خواهان رسيدن به يک نقطه نظر مشترک شده اند. آنها می گويند انتظار دارند به زودی در مورد قطعنامه جديد شورای امنيت سازمان ملل با يکديگر به توافق برسند.

روسای جمهوری دو کشور آمريکا و فرانسه که روز گذشته (شنبه) در پاريس با يکديگر ديدار کردند اظهار داشتند که هر دو کشور در قبال برقراری صلح و بازگشت حاکميت به عراق خودرا متعهد می دانند. پرزيدنت بوش در فرانسه در اشاره به شصتمين سالگرد مراسم موسوم به روز موعود گفت جنگ جهانی دوم نشان داد که ملتهای آزاد با اتحاد می توانند بر خطرها فائق آيند. آقای شيراک اختلاف نظرهای اخير بين دو کشور در مورد عراق را ياد آور شد، اما گفت هر دو در نياز به صلح در منطقه اتقاق نظر دارند. آقای شيراک اظهار داشت او و رئيس جمهوری آمريکا به گونه ای مثبت در برطرف ساختن اختلاف نظرهای خود پيشرفت کرده اند و بايد بزودی در مورد قطعنامه سازمان ملل متحد به توافق برسند.

در اين ميان، چندين هزار نفر از مخالفان جنگ در عراق برای برپائی تظاهراتی در پاريس جمع شدند. آنها شعارها و بيرق های ضد جنگ در دست داشتند، يکی از آنها آقای بوش را تروريست شماره يک توصيف می کرد.

K

XS
SM
MD
LG