لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۰

دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا برای مذاکره با نخست وزير بنگلادش به داکا رفته است - 2004-06-05


دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا برای مذاکره با نخست وزير بنگلادش به داکا رفته است. نيروهای امنيتی اضافی در سراسر شهر مستقر شده اند، در آنجا روز جمعه هزاران نفر در اعتراض به ديدار دو روزه رامسفلد تظاهراتی برپا کردند و پرچم های آمريکا را آتش زدند.

انتظار می رود او در باره اعزام سربازان بنگالی به عراق با خالده ضيا نخست وزير گفت و گو کند. بنگلادش گفته است فقط در صورتی با چنين کاری موافقت خواهد کرد که سربازان زير فرماندهی سازمان ملل متحد قرار داشته باشند. رامسفلد در پی شرکت در کنفرانس امنيت آسيا به داکا رفت، او در آنجا خواهان همکاری نزديکتر کشورها در نبرد با تروريسم شد.

ادامه خبر

دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا که به داکا رفته است می گويد در باره عراق و افغانستان با رهبران بنگلادش بحث کرد، اما مستقيما خواهان اعزام سرباز نشد. با اين حال او پس از ديدار با مقامات دولت در پايتخت بنگلادش گفت اين موضوع نبايد چنين تلقی شود که مقامات آمريکا از کمک بنگلادش در آينده استقبال نخواهند کرد و نقش فعال آن کشور در عمليات صلحبانی سازمان ملل متحد را ستود.

يک مقام وزارت دفاع آمريکا که رامسفلد را همراهی می کند گفت بحث ادامه دارد. روز شنبه هنگامی که رامسفلد تحت تدابير امنيتی شديد وارد داکا شد، هيچ نشانی از اعتراض ديده نشد. روز جمعه هزاران نفر در اعتراض به سفر دو روزه دانلد رامسفلد تظاهراتی برپا کردند و پرچم های آمريکا را آتش زدند.

K

XS
SM
MD
LG