لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

بوش: همه جنگجويان مخالف حضورآمريکا درعراق تروريست نيستند - 2004-06-03


به گزارش يک مجله متنفذ فرانسوی، پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا می گويد که معتقد نيست تمامی رزمندگانی که مخالف حضورآمريکا درعراق هستند، تروريست به شمارمی روند.

آقای بوش درمصاحبه اخيرخود با مجله پاری ماچ چاپ پاريس، اظهارداشت کسانی که با بمب دست به حملات انتحاری می زنند تروريست هستند، اما ساير رزمندگان، فقط مخالف اشغال عراق هستند.

پرزيدنت بوش به مصاحبه گر پاری ماچ گفت هيچ کشوری نمی خواهد که مورد اشغال قرارگيرد، اين به همان علت است که آمريکا قصد دارد روز30 ماه ژوئن جاری، حاکميت کامل عراق را به اين کشور بازگرداند.

پاری ماچ پيش ازآن که امروزانتشاريابد، قبلا نسخه هائی حاوی مصاحبه با رئيس جمهوری آمريکا را منتشرکرده بود. متن اين مصاحبه ازفرانسه به انگليسی برگردانده شده است. پاری ماچ همچنين به نقل از رئيس جمهوری آمريکا نوشت که هرگزازمخالفت همتای فرانسوی خود ژاک شيراک به علت توسل به نيروی نظامی درعراق، خشمگين نشده است. آقای بوش افزود فرانسه يک متحد ديرپای آمريکا است ودوستان، گاهی با يکديگر اختلاف پيدا می کنند.

پرزيدنت بوش قراراست روزشنبه عازم پاريس شود تا درمراسم شصتمين سالگرد پياده کردن نيروهای متفقين درنورماندی که روزيکشنبه برگزارخواهد شد، شرکت کند.

m

XS
SM
MD
LG