لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۶

وزير امور خارجه پاکستان:<br> مقامات هندی نبايد رسانه های خبری را برای حل مسائل ديپلماتيک وسيله قرار دهند - 2004-05-31


پاکستان از رهبران هند خواست از اظهارنظرهايی که می تواند بر کوشش های کنونی در جهت صلح و آشتی بين دو کشور اثرات نامطلوبی برجای بگذارد ، بپرهيزند.
خورشيد قصوری، وزير امور خارجه پاکستان، امروز با صدور بيانيه ای اعلام داشت مقامات دولت هند نبايد رسانه های خبری را برای حل و فصل مسائل ديپلماتيک وسيله قرار دهند. آقای قصوری گفت خودداری از توسل به چنين شيوه ای در روابط دو کشور به تازگی نتايج مثبتی به بار آورده است و رعايت اين سياست توسط دولت جديد هند نيز مثمرثمر خواهد بود.

صدور بيانيه از سوی خورشيد قصوری، واکنشی است در برابر سخنانی که نات وار سينگ Nat War Singh ، وزير امور خارجه هند، در هفته گذشته ايراد داشت. آقای سينگ طی سخنان خود از پيمان صلحی که سی و دو سال پيش هند و پاکستان با امضای آن به سومين جنگ خود پايان دادند به عنوان ستونی مهم و استوار در روابط دو کشور ياد کرد.

ظاهرا دهلی نو اين پيمان را تائيدی ضمنی و غيرمستقيم بر اعتبار خط آتش بس کشمير به عنوان مرز پاکستان و هند به شمار می آورد. اما وزير امور خارجه هند در بيانيه خود بار ديگر تاکيد کرد که راه حلی برای مسئله کشمير براساس تبديل اين خط آتش بس به مرز دائمی بين دو کشور ، از ديدگاه پاکستان غيرقابل قبول است.

s

XS
SM
MD
LG