لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۴

بازداشت ايلمردان منطقه مرزمشترک با افغانستان  توسط مقامات امنيتی پاکستان - 2004-05-30


گروهی از ايلمردان منطقه مرزمشترک پاکستان با افغانستان به دليل عمل نکردن به توافقنامه ای که به موجب آن متعهد شده بودند ستيزه جويان خارجی مظنون به داشتن ارتباط با شبکه تروريستی القاعده را معرفی و خلع سلاح کنند، توسط مقامات امنيتی پاکستان بازداشت شده اند.

مقامات پاکستان می گويند، اين بازداشتها در منطقه وزيرستان جنوبی ، که گفته می شود، مخفيگاه شورشيان فراری است،انجام گرفته است. سربازان پاکستانی ، حملات تهاجمی عمده ای را برای دستگيری افراد معاند و شورشی ای که از منطقه مرزی پاکستان برای حمله به داخل افغانستان استفاده می کردند، آغاز کردند. اما اين عمليات دو ماه پيش به دليل امضاء يک قرار داد صلح ميان دولت پاکستان با بزرگان عشاير منطقه ، به حالت تعليق در آمد. به موجب اين توافقنامه ، کسانی که اسلحه خود را تحويل دهند و از تروريسم روی برگردانند ، می توانند در اين منطقه باقی بمانند، اما تا کنون بنا به گزارشها ، هيچيک از خارجيان از اين فرصت استفاده نکرده اند.

مقامات پاکستان به اين قبايل هشدار داده است در صورتيکه به اين توافقنامه عمل نکنند با جرايم سنگين مالی و از سرگيری احتمالی حملات نظامی دولت ، روبرو خواهند شد.

K

XS
SM
MD
LG