لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۴

تأمين امنيت در جريان برگزاری انتخابات افغانستان - 2004-05-30


يک افسر ارشد ارتش آمريکا در افغانستان اعلام داشت، برای کمک به تأمين امنيت در جريان برگزاری انتخابات آن کشور در ماه سپتامبر، از حدود 10 هزار سرباز افغان استفاده خواهد شد.

ژنرال کريگ وستونWeston، در مصاحبه ای با خبرنگاران در کابل گفت، نيروهای ارتش ملی جديد افغانستان در کنار پليس ملی افغانستان، نيروهای ائتلاف به رهبری آمريکا، و صلحبانان بين المللی، حفظ نظم و امنيت را برای برگزاری انتخابات بر عهده خواهند داشت. ژنرال وستون اظهار داشت، طرحهايی برای استقرار نيروهای ارتش افغانستان در پايگاههای واقع در چهار منطقه مزار شريف درشمال، هرات در غرب، قندهار در جنوب، و پاکتيا درجنوب شرقی ناآرام افغانستان تهيه شده است.

او افزود، حدود 20 هزار نفر اعضای نيروی ائتلاف ، تأمين پشتيبانی هوايی برای سربازان افغان و رساندن فوری مجروحين را به مراکز درمانی در صورت لزوم، بر عهده خواهند داشت.

در برخی از مناطق افغانستان، شبه نظاميان و گروههای مسلح محلی در برابر اقدامات دولت در جهت انحلال و خلع سلاح آنها مقاومت کرده اند. در اين حال، دولت افغانستان از کشورهای عضو پيمان ناتو خواسته است، قبل از برگزاری انتخابات، نيروهای خود را در خارج از محدوده پايتخت نيز مستقر سازند، اما تا کنون اعضای ناتو در برابر اين در خواست، واکنش سريعی ابراز نداشته اند.

a

XS
SM
MD
LG