لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ایران ۰۹:۰۷

تام ريج: گزارش مربوط به احتمال حمله تروريستی در آمريکا چندان مهم نيست - 2004-05-26


وزير امنيت داخلی آمريکا می گويد اين گزارش ها که تروريست ها حمله عمده ای را در خاک آمريکا در چند ماه آينده تدارک می بينند، چندان مهم نيست.

تام ريج روز چهارشنبه تائيد کرد که سازمان های اطلاعاتی آمريکا اطلاعات معتبری که به امکان حمله تروريستها در داخل آمريکا اشاره دارد، دريافت کرده اند، اما گفت اين اطلاعات به آنچه مقامات آمريکا در گذشته به دست آورده اند شباهت دارد.

تام ريج گفت در نظر نيست که سطح آماده باش مقابله با تروريسم در کشور بالا برده شود.

جان اشکرافت، وزير دادگستری آمريکا و رابرت مولر، رئيس اداره آگاهی فدرال – اف بی آی – نيز در يک کنفرانس خبری گفتند قصد دارند عکس های تروريست های مظنون را منتشر کنند و از مردم برای پيدا کردن آنها کمک بخواهند.

از سوی ديگر جان شکرافت، وزير دادگستری آمريکا می گويد مقامات آمريکائی اطلاعات معتبری به دست آورده اند که حاکی است القاعده قصد دارد در چند ماه آينده به حملاتی در آمريکا دست بزند. او می گويد اين اطلاعات، همراه با بيانيه های اخير که به القاعده نسبت داده می شود، نشان می دهد طرح های حمله تقريبا کامل شده است.

وزير دادگستری آمريکا گفت مقامات در مورد هدف مشخص يا زمانی که چنين حمله ای ممکن است صورت بگيرد، اطلاعی ندارند. اما اظهار داشت اجلاس گروه کشورهای هشتگانه در ماه ژوئن و کنوانسيون های دو حزب سياسی عمده آمريکا از جمله هدف ها باشند. آقای اشکرافت و رابرت مولر، رئيس اف بی آی همچنين از آمريکائيان خواستند در جستجوی ٧ نفر که مظنون به فعاليت های تروريستی هستند باشند. يکی از آنها در آمريکا متولد شده است. R

XS
SM
MD
LG