لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۳

نيروهای اسرائيل در جريان هجوم به جنوب باريکه غزه ٤۵ باب خانه را ويران کردند - 2004-05-25


يک آژانس امداد و کمک رسانی وابسته به سازمان ملل متحد می گويد نيروهای اسرائيل در جريان هجوم شش روزه به جنوب باريکه غزه، ٤۵ باب خانه را ويران کردند و نزديک به ۶۰۰ نفر را بی خانمان برجا گذاشتند. در عمليات نظامی در اردوگاه رفح، که روز دوشنبه پايان گرفت، بيش از ٤۵ تن نيز کشته شدند.

اسرائيل می گويد هدف حمله يافتن ستيزه جويان و از بين بردن تونل هائی بود که فلسطينيان از آنها برای قاچاق اسلحه از مصر استفاده می کردند.

در تحولی ديگر، روزنامه های اسرائيل گزارش می دهند پليس از فعاليت های شبکه ای که فلسطينيان را با آمبولانس از کرانه غربی به اسرائيل می برد پرده برداشته است و گفته می شود دست کم يک راننده فلسطينی آمبولانس در بازداشت بسر می برد.

گزارش ها حاکی است فلسطينيان به عنوان بيمار ، و در حالی که وسائل پزشکی به آنها وصل شده بود، با آمبولانس از پاسگاه های اسرائيل می گذشتند و وارد کشور می شدند. به گفته مقامات، در يک مورد، يک عضو جوخه حفاظت شخصی ياسر عرفات، رئيس تشکيلات خود گردان فلسطين، برای شرکت در يک جلسه بازرگانی به بيت المقدس شرقی قاچاق شد.

در گزارش های روزنامه ها به نقل از مقامات پليس گفته می شود که آنها درباره امکان قاچاق اسلحه و تروريستها به اسرائيل از طريق اين شبکه تحقيق می کنند.

R

XS
SM
MD
LG