لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۶

Editorial: Terrorism In Iraq تروريسم در عراق - 2004-05-22


آنچه در اينجا می خوانيد، نظر و موضع دولت آمريکا است.

در عراق، تروريستها در مرگ انسان های بی گناه شادی می کنند. آنها رهبران عراق، اعضای ائتلاف آمريکا، امدادگران و عراقی هائی را که ايدئولوژی قتل و آدمکشی شان را رد می کنند می ُکشند. پرزيدنت جرج بوش می گويد" تروريستها نمی توانند خشنود شوند و نفرت آنها ارضا شدنی نيست. ملت ما از کشتن نيکولاس برگ، يک غير نظامی آمريکائی، به شدت ناراحت شد. اعدام وحشيانه اين مرد بی گناه ، ماهيت واقعی دشمن تروريست ما و خطرات همراه با اين مبارزه را به يادمان می آورد."

برای مقابله با ترور، فقط يک راه وجود دارد. به سخن پرزيدنت بوش، ائتلاف بايد با دشمن روبرو شود و در مسير هجوم باقی بماند تا اين قاتلان شکست بخورند: " و اين دقيقا کاری است که نيروهای مسلح ما، و نيروهای ائتلاف ما انجام می دهند. در داخل و اطراف فلوجه، تفنگداران دريائی آمريکا برای پس گرفتن شهر از افراد وفادار به صدام حسين و جنگجويان خارجی و ستيزه جويان ديگر، همراه با عراقی های محلی مشترکا گشت می زنند. در شهرک های نزديک، تفنگداران برای خنثی کردن حملات دشمن بر جاده های تدارکاتی و ريشه کن ساختن جنگجويان ضد ائتلاف، دست به حمله می زنند. در جنوب عراق، در داخل و اطراف شهرهای نجف و کربلا، نيروهای امنيتی ائتلاف و عراقی شبه نظاميان غير قانونی به رهبری مقتدی صدر، روحانی افراطی را که موجب خشونت شده و سعی کرده است کنترل منطقه را در دست بگيرد، درهم می کوبند."

در حالی که اين دشمنان آزادی در عراق مورد حمله قرار می گيرند و شکست می خورند، آمريکا، دو ستان و متحدانش به همکاری با رهبران عراق برای به وجود آوردن يک دولت دمکرات ادامه می دهند. روز 30 ژوئن، پرچم يک عراق آزاد برافراشته خواهد شد ، و يک دولت موقت زمام امور را به دست خواهد گرفت. نيروهای ائتلاف عراقی ها را برای حفاظت از کشورشان در برابر تجاوز داخلی و خرابکاری بين المللی آموزش می دهند. آقای بوش می گويد آمريکا به تعهد خود به استقلال و منزلت ملی مردم عراق پای بند خواهد بود. با اين حال، ماموريت حياتی ارتش ما در کمک به تامين امنيت، روز اول ژوئيه و ورای آن ادامه خواهد يافت.

XS
SM
MD
LG