لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

ملاقات پرزيدنت بوش با اعضای جمهوريخواه کنگره - 2004-05-20


پرزيدنت بوش روز پنجشنبه با اعضای جمهوريخواه کنگره ملاقات کرد و از آنها خواست از سياست های او در حالی که زمان برگزاری انتخابات در ماه نوامبر نزديک می شوند، پشتيبانی کنند.

آقای بوش در ديداری نادر از کنگره، با حدود ٢٠٠ قانونگزار جمهوريخواه عضو سنا و مجلس نمايندگان به گفت و گو نشست. خبرنگاران به اين نشست راه نداشتند، و پرزيدنت بوش نيز هنگام خروج از جلسه با آنها سخن نگفت.

اما قانونگزاران می گويند رئيس جمهوری سعی کرد آنها را به حمايت از استراتژی های او برای عراق و اقتصاد تشويق کند.

آنها می گويند آقای بوش تعهد خود را به باز گرداندن حاکميت در عراق به يک دولت موقت در روز ٣٠ ژوئن تکرار کرد. با اين حال فقط اشاره ای کوتاه به رسوائی بدرفتاری با زندانيان عراقی داشت و به هيچ پرسشی پاسخ نداد.

برخی از جمهوريخواهان در کنگره از شيوه برخورد دولت بوش با اين ماجرا، که به چهره آن در داخل و خارج آسيب رسانده است، انتقاد کرده اند. جمهوريخواهان مجلس نمايندگان و سنا همچنين با اندازه و شکل کاهش های مالياتی که آقای بوش پيشنهاد کرده است موافق نيستند.

خبرنگاران درجلسه ديدارآقای بوش با نمايندگان کنگره شرکت نداشتند ورئيس جمهوری به هيچ سئوالی پاسخ نداد. ديدار رئيس جمهوری آمريکا ازکنگره هنگامی صورت می گيرد که خشونت درعراق درحال افزايش است وافکارعمومی جهان از رسوائی بدرفتاری با زندانيان عراقی خشمگين است.

درهمين حال، تازه ترين نظرسنجی ها درمورد رضايت مردم ازنحوه اقدامات رئيس جمهوری آمريکا درانجام وظايف خود نشان می دهد که ميزان تأييد مردم ازکيفيت کار رئيس جمهوری به پائين ترين حد تنزل يافته وبه حدود ۴۶ درصد رسيده است.

R/K

XS
SM
MD
LG