لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۱

کميته بين المللی المپيک: هيچ ورزشی پيش از بازی های ۲۰۱۲ از گردونه خارج نخواهد شد  - 2004-05-18


کميته بين المللی المپيک ميگويد که ورزش های بيس بال و سافت بال و پِنتاتلون مدرن که مجموعه ای از ۱۰ رشته دو و ميدانی است دست کم تا بازی های المپيک سال ۲۰۰۸ در شهر پکن در برنامه رقابت های المپيک باقی خواهد ماند.

کميته بين المللی المپيک روز دوشنبه در جلسه خود در پاريس گفت که هيچ ورزشی پيش از بازی ها در ۲۰۱۲ از گردونه خارج نخواهد شد مگر آنکه مقررات اخلاقی پايمال شود يا قوانين ضد دوپينگ رعايت نشود.

تصميم کميته بين المللی المپيک توسط ژاک روگ، رئيس کميته، در روز گشايش يک جلسه ۳ روزه هيئت اجرايی اعلام شد. اين امر به ورزش هايی که در خطر حذف قرار دارند زمان بيشتری ميدهد تا تلاش کنند موقعيت المپيک شان را حفظ کنند.

روگ ميگويد که کميته بين المللی المپيک پس از بازی های المپيک آتن در تابستان، تمامی رشته های ورزشی را بازبينی خواهد کرد و در اجلاس خود در سنگاپور در ماه ژوئيه سال ۲۰۰۵ پيرامون برنامه رقابت های المپيک ۲۰۱۲ تصميم خواهد گرفت. به گفته او، تا آن زمان فهرست کنونی ۲۸ ورزش المپيک برای بازی های پکن بدون تغيير باقی خواهد ماند.

خروج بيس بال و سافت بال و پِنتاتلون مدرن از دور رقابت های المپيک در سال ۲۰۰۲ توصيه شد که دليل اين توصيه عدم محبوبيت جهانی اين رشته ها بود ولی کميته بين المللی المپيک در جلسه ای در شهر مکزيکوسيتی بر آن شد که تصميم در اين مورد تا پس از بازی های تابستانی آتن به تعويق افتد.

XS
SM
MD
LG