لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۶

اسرائيل اجرای عملياتی نظامی را در جنوب باريکه غزه آغاز کرده است - 2004-05-17


اسرائيل اجرای عملياتی نظامی را در جنوب باريکه غزه به منظور عريض کردن منطقه حائل خود در نزديکی مرز مصر و جدا کردن شهر رفح از ساير مناطق فلسطينی آغاز کرده است.

شاهدان می گويند بامداد امروز صدها سپاهی اسرائيلی مجهز به تانک، بولدوزرهای زرهی، ضد گلوله و هلی کوپتر در رفح مستقر شدند و ساکنان شهر که از تخريب قريب الوقوع خانه های خود در بيم و هراس اند، در حال ترک محل هستند.

در اين ميان، احمد قريع، نخست وزير تشکيلات خودگردان فلسطينی، از آمريکا خواسته است برای متوقف شدن تخريب خانه های فلسطينيان توسط اسرائيل مداخله کند.

آقای قريع امروز در ديداری با کانداليزا رايس، مشاور رئيس جمهوری آمريکا در امور امنيت ملی که در شهر برلن انجام گرفت اين درخواست را مطرح کرد.

اسرائيل می گويد برای جلوگيری از حملات چريک های فلسطينی بايد منطقه حائل را در طول مرز پهن تر کند. اسرائيل اجرای عمليات ارتش خود در غزه، که از جمله شامل تخريب حدود ٢٠٠ خانه در نزديکی مرز مصر خواهد بود را ديروز اعلام داشت.

امروز همچنين در کرانه غربی بين نيروهای اسرائيلی با ساکنان يکی از شهرک های يهودی نشين که می خواستند از تخريب شهرک غيرمجاز خود جلوگيری کنند درگيری رخ داد. در اين درگيری، بيست نفر از معترضين يهودی بازداشت شدند.

R

XS
SM
MD
LG