لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۸

تحقيقات رامسفلد<br>Editorial: Rumsfeld on investigation - 2004-05-14


آنچه در اينجا می خوانيد، نظر رسمی دولت آمريکا است.

هفت سرباز آمريکائی در ارتباط با بدرفتاری با بازداشت شدگان عراقی در زندان ابوغريب در بغداد، بين اکتبر و دسامبر 2003، با اتهامات جزائی روبرو شده اند. دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا می گويد اين موضوع که چند نفری با عمل خود به ارزش های آمريکا خيانت کردند، تکان دهنده بود: " ما برای آنچه آنها انجام دادند، و برای کسانی که هدف چنين اعمالی قرار گرفتند بسيار متاسف هستيم. ما برای لکه دار شدن شهرت براستی خوبی که به عنوان يک نيروی خوب در جهان بدست آورديم متاسف هستيم. همه ما، نظامی، غير نظامی و آمريکائيانی که از ما پشتيبانی کردند، بهائی خواهند پرداخت. ما می دانيم چه هستيم. می دانيم چه معيارهائی داريم... و اعمال وحشتناک چند نفر آنرا عوض نخواهد کرد."

" يک سرباز آمريکائی که از بدرفتاری اعضای واحد خود با زندانيان باخبر شده بود، مقامات را آگاه ساخت. و اين ارتش آمريکا بود که نخست بد رفتاری ها را گزارش داد، نه رسانه های خبری." بقايای رژيم صدام حسين، تروريست ها، و افراط گرايان تلاش خواهند کرد از آنچه در زندان ابوغريب گذشته است بهره برداری کنند. اما آقای رامسفلد می گويد : " دوستان آزادی خواهند فهميد اين ُحسن و ارزش نظام ما است که رئيس جمهوری و مقامات ارشد مسئوليت اتفاقاتی را که می افتد بپذيرند و مجازات کسانی را که مرتکب نقض حقوق بشر شده اند، شاهد باشند."

"کسانی که در بدرفتاری با زندانيان عراقی گناهکار شناخته شوند، به دست عدالت سپرده خواهند شد، و پيشرفت در عراق ادامه خواهد يافت. روز 30 ژوئن، ائتلاف، قدرت را به عراقی ها واگذار خواهد کرد. يک دولت موقت براساس يک قانون اساسی که آزادی را برای مردم عراق تضمين می کند، به کار خواهد پرداخت." رامسفلد، وزير دفاع می گويد: " اين، تصوير بزرگتراست. آمريکا به شرکت در برداشتن گامی بلند تر به سوی آزادی انسان در سرزمين هائی که کمياب بوده است، ادامه خواهد داد."

XS
SM
MD
LG