لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۸

بازگشت مارتينا ناوراتيلوا به رقابتهای انفرادی تنيس WTA - 2004-05-14


مارتينا ناوراتيلوا تنيس باز افسانه ای آمريکا، پس از ۱۰ سال برای اولين بار در انفرادی يک گرند اسلم شرکت می کند. وی اواخر ماه جاری به رقابتهای تنيس آزاد فرانسه French Open باز می گردد.

مارتينا که متولد جمهوری چک می باشد چندين سال پيش به تبعيت ايالات متحده درآمد. هماکنون حدود ۲۰ سال از آخرين باری که وی در فينال اين رقابتها در رولاند گاروس به قهرمانی رسيد، می گذرد.

مقامات برگزارکننده مسابقات فرانسه اپن در روز پنجشنبه اعلام کردند؛ آنها به تنيس باز ۴۷ ساله که از ماه پيش به مسابقات انفرادی تنيس بازگشته، اجازه شرکت در اين رقابتها را اهدا کرده اند. بگفته مقامات دليل اهدا جواز شرکت وی در اين مسابقات اينست که مارتينا تا اين تاريخ در مسابقات دونفره در تنيس WTA فعاليت داشته است.

مارتينا با ۱۶۷ عنوان قهرمانی در تنيس يکنفره و بيش از هر بازيکن ديگر در تاريخ، رکورد دار اين رشته می باشد. وی در تاريخ ششم آوريل بعد از ۱۰ سال که در مسابقات انفرادی WTA در فلوريدا شرکت کرده بود در مقابل ميلاگروس سکورا از ونزوئلا با نتيجه ۲-۶، ۳-۶، ۶-۱، شکست خورد.

مارتينا دوبار در سالهای ۱۹۸۲ و ۱۹۸۴ به قهرمانی فرانسه اپن رسيد و آخرين مسابقه اش را در انفرادی گرند اسم در رقابتهای ويمبلدون در سال ۱۹۹۴ برگزار کرد که در فينال آن رقابتها به کنچيتا مارتينز باخت. در مجموع مارتينا ناوراتيلوا ۱۸ بار به قهرمانی در انفرادی گرند اسلم رسيده است و همچنين ۵۸ بار به قهرمانی گرند اسلم که شامل مسابقات دو نفره و دو نفره مختلط می باشد.

XS
SM
MD
LG