لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

تيم ملی فوتبال اميد عراق هم به المپيک راه يافت - 2004-05-13


تيم ملی فوتبال اميد عراق با شکست دادن عربستان جواز ورود به بازيهای المپيک ۲۰۰۴ آتن را بدست آورد. تيم عراق با پيروزی ۳ –۱ بر عربستان ، سومين و آخرين سهميه آسيا در المپيک آتن را از آن خود کرد و نتيجه اين بازی که در امان پايتخت اردن برگزار ميشد سراسر بغداد را به جشن و پايکوبی واداشت.

تيم عراق که در گروه C قرار داشت با اختلاف تفاضل گل بهتر نسبت به عمان ، بعد از تساوی بدون گل دو تيم کويت و عمان، راهی المپيک شد. عراق که بتازگی در ماه فوريه گذشته، دوباره توسط فيفا تثبيت شده بود، به دو تيم ديگر آسيايی يعنی ژاپن و کره جنوبی برای شرکت در المپيک ۲۰۰۴ آتن پيوست.

عراق و عمان در گروه C، 9 امتيازه شدند (عراق با تفاضل گل بهتر)، کويت ۸ امتياز و عربستان نيز با ۶ امتياز در قعر گروه قرار گرفت.

گزارشات از بغداد حاکيست که بعد از خاتمه بازی و اعلام نتيجه، صدای تيراندازيهای هوايی که برای ابراز شادی و سرور شليک می شد در مرکز شهر بگوش می رسيد.

پيشتر در سئول پايتخت کره جنوبی، کيم دو-هون بازيکن کره جنوبی تنها گل بازی در مقابل تيم اميد ايران را بثمر رسانده بود. کره جنوبی با ۱۸ امتياز از گروه A، به المپيک رفت. تيم ايران با ۹ امتياز بعد از کره جنوبی در اين گروه جای گرفت. دو تيم ديگر اين گروه، تيمهای چين و مالزی بودند.

XS
SM
MD
LG