لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۸

تيم ملی اميد ايران با يک گل برابر كره متوقف شد - 2004-05-12


در پايان آخرين ديدار از مسابقات فوتبال كسب سهميه‌ المپيک آتن، تيم ملی فوتبال اميد ايران با يك گل بازی را به كره‌ جنوبی واگذار كرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطی كه صعود كره‌ جنوبی به مسابقات المپيک از پيش قطعی شده بود و اين مسابقه حكم ديداری تشريفاتی را برای دو تيم داشت، تيم ايران با تركيب رحمتی، معدنچی، مبعلی، نويدكيا، كعبی، شكوری، بداوی، كاملی مفرد، برهانی، علوی و زارع برابر حريف خود در ورزشگاه المپيک سئول قرار گرفت. دو تيم در پايان نيمه‌ اول بازی متعادلی را به نمايش گذاشتند و در بيشتر اوقات اين نيمه توپ در ميانه‌ ميدان جريان داشت. در نيمه‌ دوم تيم كره برتری محسوسی را بر بازی پيدا كرد و حتی در دقيقه‌ ۶۰ گلی را نيز وارد دروازه‌ ايران كرد كه مورد قبول داور قرار نگرفت. در اواخر نيمه‌ دوم نويدكيا به دليل مصدوميت جای خود را به اكبرپور داد كه اين تعويض اجباری باعث شد كره در ميانه‌ ميدان آزادانه ‌تر حركت كند.

در دقيقه‌ ۹۰ و زمانی كه همگان به انتظار سوت پايان بازی از سوی داور ژاپنی بودند، «كيم دو هون» مهاجم كره‌ توپ ارسالی از جناح چپ دروازه‌ ايران را با ضربه‌ سر زيبايی گل پيروزی بخش كره را به ثمر رساند. در اين گل جايگيری نامناسب مدافعين ايران مشهود بود. به اين ترتيب با پايان اين بازی تيم كره با ۱۸ امتياز از شش بازی و بدون دريافت گل با اقتدار تمام به المپيک راه يافت. تيم ايران نيز با ۹ امتياز در رده‌ دوم اين گروه قرار گرفت.

تيم‌های ملی ايران و كره تا پيش از اين بازی ۱۷ بار با يكديگر روبرو شده بودند كه مجموعأ ۸ پيروزی برای كره و ۶ پيروزی برای ايران حاصل شده بود. ضمن اين كه سه بازی نيز با تساوی پايان يافت. در مجموع اين ۱۷ مسابقه كره مجموعا ۲۴ گل و ايران ۱۸ گل به ثمر رسانده بود.

XS
SM
MD
LG