لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۳

انتقال ديه گو مارادونا به يک کلينيک خصوصی - 2004-05-10


ديه گو مارادونا، چهره افسانه ای تاريخ فوتبال آرژانتين و جهان، با آمبولانس از بيمارستان سوئيزو آرهنتينا در شهر بوئنوس آيرس، پايتخت آرژانتين، به يک مرکز تن درمانی در نزديکی شهر منتقل شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه در روز يکشنبه، مارادونا ۴۳ ساله که بخاطر اشکالات قلبی و ريوی دو بار از ۱۸ ماه آوريل به بيمارستان آورده شده بود، حال در کلينيک خصوصی دل پارکه در ناحيه کاستلار خواهد بود.
بيمارستان سوئيزو آرهنتينا در بيانيه ای گفت که مارادونا دوره نقاهت از آخرين مورد اورژانس خود را بسر آورده است و حال به مرکزی منتقل شده تا تحت مداوای ويژه قرار گيرد.

مشتاقان فوتبال و دوستداران ديه گو مارادونا در دوره بستری بودن وی در اين بيمارستان به شب پايی در بيرون بيمارستان ادامه ميدادند و نام او را با سرود ميخواندند و شعارهايی با پيام های حمايت در دست داشتند.
مارادونا ابتدا پس از شکايت از اشکالات تنفسی و درد در ناحيه سينه به بيمارستان برده و بستری شد. پزشکان با دارو اين ستاره پيشين فوتبال را بخاطر تورم قلب و يک عفونت ريوی معالجه کردند.

ديه گو مارادونا تاريخچه ای از اشکالات مرتبط با مواد مخدر دارد، ولی اين بار پزشکان ميگويند که اشکالات جاری او به مواد مخدر مربوط نيست.
ضمناً ديه گو مارادونا از زمان بازنشستگی اش در سال ۱۹۹۷ ظاهراً اضافه وزن شديد پيدا کرده است.
مارادونا تيم ملی فوتبال کشور خويش را به عنوان قهرمانی جام جهانی در سال ۱۹۸۶ رهبری کرد.
فدراسيون بين المللی فوتبال مارادونا را در سال ۲۰۰۰ همراه با پله، قهرمان برزيلی، به عنوان بهترين بازيکنان تاريخ فوتبال برگزيد.

XS
SM
MD
LG