لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۲

نيروی امنيتی جديد عراق  در حال گشت زنی در شهر آشوبزده فلوجه است - 2004-05-02


يکسال پس از آنکه پرزيدنت بوش اعلام کردعمليات جنگی عمده در عراق به پايان رسيده است ، نيروی امنيتی جديد عراق در حال گشت زنی در شهر آشوبزده فلوجه است.

جيمز کانویconway ژنرال آمريکايی می گويد، نيروی امنيتی جديد در تلاش است تا شورشيها يی را که هفته ها در حال جنگ با نيروهای آمريکا در شهر فلوجه بوده اند ، بازداشت يا به هلاکت رسانند.

او می افزايد ، اکثريت اعضای نيروی 1100 نفره امنيتی جديد را کسانی تشکيل می دهند که سابقاً در ارتش صدام حسين خدمت می کردند و فرماندهی آن را جاسم محمد صالح ، يکی از ژنرالهای ارتش صدام به عهده دارد.

رئيس جمهوری آمريکا در سخنرانی راديويی هفتگی خود اعلام داشت، خشونتهای جاری در عراق، آمريکا را بيمناک نمی کند.

آقای بوش همچنين اظهار داشت شکست آمريکا در ايجاد عراقی آزاد، موجب تشويق و جسارت يافتن تروريستهای سراسر دنيا خواهد شد.

از طرف ديگر، پال ريکهاف Rieckhoff، ستوان سابق جوخه گارد ملی که در جنگ عراق شرکت داشته است در پاسخ از سوی حزب دمکرات ،گفت، آقای بوش و ساير رهبران از تأييد درجه خشونت در عراق سر باز می زنند.

در همين حال ، به گفته ارتش آمريکا طی حملات جداگانه ای در جريان انفجار بمب های کنار جاده که هدف آنها کاروانهای نظامی مستقر در جنوب شهر موصل درشمال عراق بود ، دو سرباز آمريکايی جان خود را از دست دادند.

ارتش آمريکا می گويد روز جمعه در جريان نبرد با نيروهای ضد ائتلاف در شهر ال انبار در مرکز عراق، دو ملوان آمريکايی نيز کشته شدند، اما جزئيات اين خبر هنوز در دست نيست.نيروی دريايی آمريکا تفنگداران دريايی آن کشور را اغلب مورد حمايتهای لجستيکی و پزشکی قرار می دهد.

a

XS
SM
MD
LG