لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۷

ايران با شش گل مالزی را در هم كوبيد  - 2004-04-30


تيم ملی فوتبال اميد ايران در ديدار برگشت خود برابر مالزی از سری رقابتهای انتخابی المپيک آتن با به ثمر رساندن ۶ گل، مالزی را درهم كوبيد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، در حاليكه نيمه اول اين مسابقه با نتيجه دو بر صفر به سود ايران پايان يافته بود، اميدهای ايران با به ثمر رساندن ۴ گل ديگر، ثابت كردند كه استحقاق صعود به المپيک را داشته و قرار گرفتن درصدر تيمهای آسيا برازنده آنهاست.

در دقايق آغازين اين نيمه، معدنچی به جای سليمانی وارد زمين شد تا آتش خط حمله ايران دو چندان شود، معدنچی كه با ورود خود به زمين، نقش موثری را در حملات ايران ايفا كرد يك موقعيت خطرناک را به روی دروازه مالزی ايجاد كرد كه توپ راهی دروازه نشد، اما به دليل خطای «ايروان» بازيكن مالزی به روی برهانی، وی با كارت زرد داور روبرو شد. در دقيقه ۶۵ علی عليزاده به جای سياوش اكبرپور وارد ميدان شد و يک دقيقه بعد مجددأ قفل دروازه مالزی شكست و حسين كعبی، با ضربه‌ای استادانه از روی پاس برهانی، گل سوم ايران را به ثمر رساند.

در ادامه بازی و در دقيقه ۷۷ محرم نويد كيا از پشت محوطه جريمه مالزی و با يک شوت زيبا گل چهارم ايران را به ثمر رساند.
در دقيقه ۸۰، از روی يک كار گروهی ستار زارع توپ را برای علی عليزاده سانتر كرد كه عليزاده گل پنجم ايران را ثبت كرد.
در لحظات پايانی كه ملی پوشان اميد ايران كاملأ توپ و ميدان را در اختيار داشتند و فشار زيادی بر بازيكنان مالزی وارد آورده بودند، مهرزاد معدنچی ششمين گل ايران را وارد دروازه حريف كرد تا ركوردی به يادماندنی از اين بازی برجای ماند.
سومين تعويض تيم ايران نيز در دقايق پايانی انجام شد و حميد شفيعی به جای برهان وارد ميدان شد.
به اين ترتيب و با تفاضل گل مناسب به دست آمده در اين بازی بايد در انتظار بازی روز شنبه كره و چين باقی ماند تا در صورت شكست كره، كماكان اميدوار به حضور در المپيک باشيم.

XS
SM
MD
LG