لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۵

تيپ نيروهای رزمی اسپانيا که درجنگ عراق شرکت کرده بود منحل گرديد - 2004-04-30


حوزه لوئيس رودريگز زاپاترو، نخست وزير اسپانيا روز پنجشنبه نسبت به سربازان اسپانيائی که پس از خدمت در عراق به خاک وطن باز گشته اند، ادای احترام کرد. آقای زاپاترو سرپرستی مراسمی را که در يک پايگاه هوائی اسپانيا در جنوب اين کشور برگزار شد، بر عهده گرفت. در اين مراسم تيپ نيرو های رزمی اسپانيا که در جنگ عراق شرکت کرده بود، رسما منحل گرديد.

نخست وزيراسپانيا دراين مراسم ضمن ابراز سپاسگزاری از سربازان از طرف مردم اسپانيا، به برخی ازسربازان مدال داد. آخرين گروه نيروهای رزمی اسپانيا، درهمين هفته ازعراق بازگشتند. عده ديگری از سربازان اسپانيائی که هنوز درعراق باقی مانده اند، به بسته بندی و حمل تجهيزات نظامی اشتغال دارند و پيش بينی می شود ظرف يک ماه به اسپانيا بازگردند. آقای زاپاترو در جريان مبارزات انتخاباتی خود در ماه گذشته، وعده داده بود به مشارکت نظامی اسپانيا درجنگ عراق پايان دهد.

نخست وزيراسپانيا متعاقبا روز پنجشنبه در نخستين ديدار خود از يک کشورخارجی، عازم پاريس شد تا با پرزيدنت ژاک شيراک، رئيس جمهوری فرانسه گفتگو کند. آقای زاپاترو وعده داده است برای برقراری صلح وثبات درعراق، به تلاش های ديپلماتيک خود به اتفاق فرانسه ادامه دهد.

نخست وزير اسپانيا پيشتر در توقفی در آلمان در روز چهارشنبه گفته بود برای تصويب قطعنامه جديدی در شورای امنيت سازمان ملل متحد درباره عراق، با آلمان، فرانسه وآمريکا همکاری خواهد کرد.

K

XS
SM
MD
LG