لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۵

 ۶٤  شبه نظامی عراقی در زدو خوردهای اطراف نجف کشته شدند  - 2004-04-27


يک مقام ارشد نظامی آمريکا در عراق می گويد ۶٤ شبه نظامی عراقی در زدوخوردهای شديد شبانه با نيروهای ائتلاف در نزديکی شهر مقدس نجف کشته شدند.

ژنرال مارک کيميت روز سه شنبه گفت زدوخورد در خاور رودخانه فرات، در شرق کوفه و زمانی آغاز شد که شبه نظاميان مقتدی صدر به يک واحد گشت ائتلاف حمله کردند. در اين ميان، سربازان ائتلاف در اطراف نجف مستقر شده اند، اما می خواهند از کشيده شدن به يک نبرد بالقوه انفجار آميز با شورشيان پرهيز کنند.

ارتش آمريکا می گويد شورشيان از مساجد و زيارتگاه های نجف به عنوان پايگاه و برای انبار کردن اسلحه و مهمات استفاده می کنند.

ژنرال کيميت گفت يک سرباز آمريکائی روز سه شنبه در محله شيعه نشين شهر صدر در حومه بغداد جانسپرد و يک نفر مجروح شد. او همچنين اعلام کرد نمايندگان صليب سرخ بين المللی برای دومين بار از زمان دستگيری صدام حسين، با ديکتاتور سابق عراق ملاقات کردند.

در اين ميان در شهر متشنج فلوجه، که اکثريت ساکنان آن اهل تسنن هستند، سه شنبه آخرين روز آتش بسی است که ائتلاف آنرا تمديد کرد. قرار بود گشت های مشترک سربازان آمريکائی و عراقی در آنجا آغاز شود، اما جديدترين گزارش ها حاکی است که اين کار احتمالا تا روز پنجشنبه شروع نخواهد شد.

rs

XS
SM
MD
LG