لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۳

مارادونا بار ديگر به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شد  - 2004-04-26


ديه گو مارادونا، چهره افسانه ای تاريخ فوتبال آرژانتين و جهان، بار ديگر به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده است. بيمارستانی در شهر بوئنوس آيرس، پايتخت آرژانتين، روز شنبه در بيانيه ای که انتشار داد اعلام کرد که مارادونا برای تنفّس به يک لوله نياز دارد ولی وضعيت او رو به وخامت نگذاشته است.

مارادونا روز يکشنبه پيش پس از شکايت از اشکالات تنفسی و درد در ناحيه سينه به بيمارستان برده و بستری شد. پزشکان با دارو اين ستاره پيشين فوتبال را بخاطر تورم قلب و يک عفونت ريوی معالجه ميکنند.

ديه گو مارادونا تاريخچه ای از اشکالات مرتبط با مواد مخدر دارد. هم ليگ فوتبال ايتاليا و هم فدراسيون بين المللی فوتبال يا فيفا در اوايل سال های ۱۹۹۰ پس از آزمايش های مثبت برای استفاده از اين گونه مواد او را در دوره هايی از بازی فوتبال محروم کردند.

مارادونا در ماه گذشته از کوبا به آرژانتين بازگشت و اين در حالی است که او در کوبا طی ۳ سال گذشته دوره نقاهت و معالجه ای را در ارتباط با مواد مخدر سپری کرده است. ضمناً ديه گو مارادونا از زمان بازنشستگی اش در سال ۱۹۹۷ ظاهراً اضافه وزن شديد پيدا کرده است. مارادونا تيم ملی فوتبال کشور خويش را به عنوان قهرمانی جام جهانی در سال ۱۹۸۶ رهنمون شد.
فدراسيون بين المللی فوتبال، مارادونا را در سال ۲۰۰۰ همراه با پله، قهرمان برزيلی، به عنوان بهترين بازيکنان تاريخ فوتبال برگزيد.

XS
SM
MD
LG