لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۹

بمبگذاران انتحاری کوشيدند با استفاده از قايق به تأسيسات نفتی عراق حمله کنند - 2004-04-25


بمبگذاران انتحاری کوشيدند با استفاده از قايق، تأسيسات نفتی عراق را در آبهای شمالی خليج فارس مورد حمله قرار دهند.

اين اقدام به کشته شدن دو ملوان آمريکايی انجاميد. روز شنبه همچنين در موجی از حملات در نقاط ديگر عراق 29 عراقی و 4 سرباز آمريکايی کشته شدند. مقامات آمريکايی می گويند سه قايق مواد منفجره هنگاميکه سرنشينان آن می خواستند به ترمينال های نفتی در نزديکی بصره حمله کنند شناسايی شدند. از سال ميلادی گذشته که نيروهای ائتلاف به رهبری آمريکا خاک عراق را اشغال کردند، اين نخستين تهاجم دريايی به تأسيسات نفتی است.

دو ملوان آمريکايی هنگام نزديک شدن به قايقها در اثر انفجار يکی از سه قايق به هلاکت رسيدند. مقامات آمريکايی می گويند هيچيک از سه قايق آسيب مهمی بر ترمينال های نفتی عراقی وارد نياورد.

ديروز، قبل از اين حادثه در جنوب بغداد، دراثر اصابت يک اتوبوس به بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود 14 عراقی کشته شدند. همچنين در محله صدرsadr در بغداد، حداقل 6 نفر در اصابت خمپاره به يک بازار پر رفت و آمد ، به هلاکت رسيدند. در شمال بغداد نيز ، پايگاه تاجی ، که گروهی از سپاهيان آمريکايی در آنجا مستقر هستند، هدف شليک دو موشک قرار گرفت و 4 سرباز آمريکايی کشته شدند. اين حمله همچنين 6 سرباز ديگر را مجروح ساخت که جراحات برخی از آنان وخيم است.

علاوه بر اين، در کربلا و تکريت نيز 9 عراقی کشته شدند. به رغم حملات مرگبار روز شنبه ، ژنرال مارک کيميت kimit ، سخنگوی ارتش آمريکا می گويد، تعداد حملات روزانه در عراق که در دوهفته نخست ماه جاری آوريل، حدود 80 مورد بود، اکنون به حدود 40 فقره کاهش يافته است.

a

XS
SM
MD
LG