لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۳

پنج ستيزه جوی قبائل اسلامی پاکستان تسليم شدند - 2004-04-24


درپاکستان ۵ ستيزه جوی اسلامی که به پناه دادن به جنگجويان القاعده وطالبان متهم هستند، موافقت کرده اند به عنوان بخشی از يک توافق بخشودگی با دولت اسلام آباد خود را تسليم کنند. قراراست آنها رسما در روستائی در نزديکی مرز افغانستان به يک شورای قبيله ای تسليم شوند.

اين توافق که با ميانجيگری نمايندگان مسلمان مناطق قبيله ای در امتداد مرز به دست آمد، به ايلمردان شورشی اجازه می دهد در برابر دادن قول دست کشيدن از ماجراجوئی و پناه ندادن به ستيزه جويان افغان يا القاعده آزاد شوند. ۵ مرد رهبری مقاومت مسلحانه در برابر کوششهای ارتش پاکستان برای کشتن دستگيری يا اخراج تفنگچی های وابسته به شبکه تروريستی القاعده را بر عهده داشتند.

k

ادامه خبر

پنج ايلمرد پاکستانی که به پناه دادن به جنگجويان القاعده و طالبان متهم بودند، به عنوان بخشی از توافقی با دولت، تسليم شده اند. آنها روز شنبه در روستای دور افتاده ای در نزديکی مرز افغانستان خود را تسليم کردند. مقامات نظامی و هزاران ايلمرد در اين مراسم حضور داشتند. يک فرمانده ارتش پاکستان می گويد رزمندگان خارجی در منطقه تا 30 آوريل فرصت دارند خود را برای استفاده از بخشودگی تسليم کنند، در غير اين صورت از زور عليه آنها استفاده خواهد شد. 5 نفری که تسليم شدند به رهبری مقاومت سختی در برابر عمليات دولت برای يافتن و سرکوب ستيزه جويان در منطقه مظنون بودند. مقامات بر اين عقيده هستند که صدها تروريست مظنوان القاعده يا افغان در مرز پاکستان مخفی شده اند.

a

XS
SM
MD
LG