لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۵

مقابله با القاعده <br> Editorial: Standing Up to Al-Qaida    - 2004-04-23


آنچه در اينجا می خوانيد، نظر رسمی دولت آمريکا است.

رهبران اروپا پيشنهاد به اصطلاح ترک مخاصمه اوسامه بن لادن رهبرتروريست القاعده را رد کرده اند. مردی که اعتقاد می رود بن لادن باشد، در يک نوار صوتی که از ايستگاه های تلويزيونی عرب پخش شد، پيشنهاد کرد حملات تروريستی بر کشورهای اروپائی را که سربازانشان را از کشورهای مسلمان خارج سازند متوقف کند. ژاک شيراک رئيس جمهوری فرانسه گفت هر معامله ای با تروريستها غير ممکن است.

ژان ديويد له ويت، سفير فرانسه در آمريکا می گويد اروپا تنها منطقه ای نيست که تروريسم آنرا تهديد می کند، ما در اين جنگ با تروريسم متحد خواهيم ماند زيرا نه تنها ارزش های ما بلکه ارزش های جهان اسلام را به چالش می گيرد. اينها نيروهای انهدام و ويرانی هستند، و تمام دولت ها می خواهند دنيای بهتری بسازند، دنيای گفت و شنود، دنيای صلح. گرهارد شرودر صدراعظم آلمان پيشنهاد رهبر القاعده را به عنوان کوششی برای ايجاد شکاف در اروپا رد کرد. او گفت اروپا بايد يکصدا به اين تهديد پاسخ دهد. سيل وِ يو برلوسکونی نخست وزير ايتاليا اخيرا از عراق که حدود سه هزار سرباز ايتاليائی در آنجا خدمت می کنند ديدن کرد. او گفت نبايد ترديدی وجود داشته باشد که ايتاليا بر تعهدات خود در عراق پای بند خواهد بود.

تونی بلر نخست وزير بريتانيا گفت ما در برابر حملاتی که عليه ما يا غير نظاميان و مردم بی دفاع صورت می گيرد، کوتاه نخواهيم آمد. پرزيدنت جرج دبليو بوش می گويد او و آقای بلر متعهد هستند شاهد بازگرداندن حاکميت به مردم عراق در روز ۳۰ ژوئن باشند.

نخست وزير و من راه خود را بر گزيده ايم. عراق سرزمينی آزاد و مستقل و ملتی صلحجو خواهد بود. و ما هرگز تزلزلی به خود راه نخواهيم داد. آقای بوش می گويد تروريستها آشکارا در حالتی دفاعی قرار گرفته اند، و خود شان می دانند. تروريست ها پناهگاه طالبان و اردوگاه های آموزشی در افغانستان را از دست داده اند. پناهگاه های امن در پاکستان را از دست داده اند، متحدی در بغداد را از دست داده اند و ليبی به تروريسم پشت کرده است. آنها در جريان يک تعقيب بين المللی بی امان بسياری از رهبران خود را از دست داده اند.پرزيدنت بوش می گويد پيشرفت آزادی و اصلاحات در خاورميانه بزرگتر، وحشتناکترين تحول برای تروريستها است.

XS
SM
MD
LG