لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

همکاری عامل نابودی القاعده است <br> Editorial: Joint Efforts Thwart Al-qida - 2004-04-23


آنچه در اينجا می خوانيد، نظر رسمی دولت آمريکا است.

گزارش می رسد که مقامات امنيتی اردن توطئه تروريستهای وابسته به القاعده را برای استفاده از يک اسلحه شيميائی عليه سفارت آمريکا و چندين اداره دولت اردن، از جمله دفتر نخست وزير خنثی کرده اند. پليس می گويد چندين عضو يک سلول تروريستی را که گفته می شود با هزينه ابو موصب الزرقاوی تاسيس شد دستگير کرد. او وابسته به القاعده است و مسئول حملات متعدد در داخل عراق شناخته می شود. يک مقام اردن گفت ما مواد اوليه ساختن يک بمب شيميائی را پيدا کرديم.

از برکت عمليات مشترک پليس افغانستان و اعضای نيروی بين المللی کمک امنيتی يا آيساف، به فرماندهی ناتو، شکست ديگری را در آن کشور متحمل شد. کريس هندرسون، سخنگوی ناتو، آنچه را اتفاق افتاد بيان می کند آنها هشت نفر را به ظن داشتن ارتباط با گروه تروريستی حزب اسلامی، به رهبری گلبدين حکمت يار و القاعده دستگير کردند. در جستجوی کامل سلول همچنين اسناد مربوط به اين گروه های تروريستی و مقادير کوچکی اسلحه پيدا شد. به ماموران امنيتی که در حمله شرکت داشتند يا ساکنان مجتمع آسيب نرسيد.يک فرمانده ارشد حزب اسلامی گلبدين از جمله دستگير شدگان بود.

حزب اسلامی، که در سال 1977 به وسيله گلبدين حکمت يار تاسيس شد، روابطی ديرينه با اوسامه بن لادن دارد. در هفته های اخير، نيروهای امنيتی افغان چندين مظنون ديگر حزب اسلامی گلبدين را دستگير کرده اند. مقامات نيروی بين المللی کمک امنيتی می گويند حزب اسلامی گلبدين، القاعده و طالبان معزول در تلاش هستند ثبات افغانستان را برهم بزنند و از برگزاری انتخابات دمکراتيک در ماه سپتامبر جلوگيری کنند.

کريس هندرسون سخنگوی آيساف گفت حذف فرماندهان ارشد اين سه سازمان يک عنصر اصلی در گسترش امنيت است تا آنکه انتخابات بتواند برگزار شود. پرزيدنت جرج دبليو بوش می گويد تروريست ها بر اساس يک ايدئولوژی قتل عمل می کنند. هيچکدام از اين اقدامات کار يک مذهب نيست همه کار يک ايدئولوژی متعصب و سياسی است.

خادمان اين ايدئولوژی خواهان گسترش ظلم و بيداد در خاورميانه و ورای آن هستند. آنها می خواهند زنان را سرکوب کنند و آزار بدهند. خواهان مرگ يهوديان، مسيجيان و هر مسلمانی که صلح را بر ترور مذهبی ترجيح می دهد هستند. آقای بوش گفت از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تروريست ها ديده اند که ما ديگر آنها را ناديده نخواهيم گرفت يا در صدد راضی ساختن آنان بر نخواهيم آمد.

XS
SM
MD
LG