لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۷

حمله پاسداران در قزوين به شرکت های ارائه کننده خدمات اينترنتی و فنآوری جديدی برای مقابله با سانسور حکومتی ازاينترنت فارسی صدای آمريکا - 2004-04-22


با سلام خدمت بچه های صدای آمريکا و تشکر فراااااااوان از يکايک دوستان. من از ايران دست شما عزيزان را از راه دور می بوسم...

من سعيد 26 ساله از قزوين هستم. با وجود اين که سايت های اينترنتی در ايران بلوک شده باز می بينيم که سپاه پاسداران رژيم آخوندی با وحشيانه ترين رفتار به ISP (شرکت های خدمات ارتباط اينترنتی) ها و کافی نت ها هجوم آورده و موجب ترس و وحشت در ميان تمامی صاحبان صنعت اينترنت شده است.

اين عمل يکی از بيشرمانه ترين نوع رفتار با همنوع است. بنده صاحب يکی از اين کافی نت ها هستم. هيچ دليلی برای اين عمل به ما توضيح نداده اند. حمله به ISP و کافی نت و بردن دستگاه های موجود در آنها چگونه می تواند از جانب اين دجال ها عنوان شود؟ من عاجزانه از شما دوستان می خواهم تا اين خبر را منتشر کنيد تا دوستان ديگر در سراسر ايران اين خبر را متوجه شوند.

با تشکر فراوان از همکاری شما دوستان. Take care, bye سعيد از قزوين، ايران

سعيد عزيز، با تشکر از اين که ما را قابل دانسته ای تا اين خبر ناراحت کننده و در حقيقت درد خودت را به ما بگويی.

شگفتا که بعضی ها هيچگاه از تاريخ درس نمی گيرند و با لجاجت، بلکه با حماقتی تاسف بار برخوردی را با آزادی نوع بشر می کنند که بارها و بارها از طرف هيتلرها، استالين ها، صدام ها و... انجام گرفته و هربار هم شکست خورده است.

بخصوص در مورد اينترنت که اصولاً چنان از ابتدا طراحی شده است که هيچ تنابنده ای نتواند جلوی آن را بگيرد. تکنولوژی اينترنت مثل نور است، تاب مستوری ندارد؛ هر جا که راه او را سد کنی، از منفذ ديگری وارد می شود. خط تلفن نيست که جاسوسی را بگذاری تا به آن گوش کند و در صورت لزوم، سيم را قطع کند. بسته های کوچک اطلاعات است که از در و ديوار، از ماهواره و از ده ها کانال ديگر ارسال می شود.

باری، همانطور که خواستی، خبر را اعلام کرديم. و در همين حال، مايليم بدانی که همان مغز هايی که اينترنت را در اين کشور اختراع کردند، همچنان به کار خود ادامه می دهند تا اين رسانه بسيار پرقدرت را، بازهم با انعطاف بيشتری برای مقابله با محدوديت های ايجاد شده توسط حکومت ها، بسط و گسترش دهند.

اينترنت بخش فارسی صدای آمريکا، در اينجا يک فنآوری تازه تری را عرضه می کند، و آن استفاده از خطوطی است که سد سانسور را دور می زنند و امکان بستن آنها، حتی از پراکسی هم کمتر است.

در اينجا ما دو آدرس circumventor را اعلام می کنيم. از کاربرانی که با پراکسی ها مشکل دارند، خواهش می کنيم برای رفتن به هر سايتی که می خواهند، از اين آدرس ها استفاده کنند. ممنون می شويم که نتيجه امر را به ما اطلاع دهيد؛ بخصوص مهم است بدانيم از کدام شهر به اينترنت وصل شديد ودر چه محيطی (خانه، کار، کافی نت) و اگر سايت به روی شما بسته است، ISP شما کدام شرکت است.

لطفاً با ايميل ما تماس بگيريد: ankbut@voanews.com

Circumventor:

https://24.51.119.240/cgi-bin/nph-963774.cgi

https://4.5.74.236/cgi-bin/nph-088958.cgi

XS
SM
MD
LG