لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۸

يوفا تحريم انجام مسابقه در اسرائيل را برداشت - 2004-04-22


اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا)، تحريم دو سال و نيم خود برای انجام مسابقات در اسرائيل را برداشت. زيرا در حال حاضر به برقراری امنيت کافی برای اجرای مسابقه در اين کشور خاورميانه ای اطمينان پيدا کرده است.

يوفا روز چهارشنبه در يک بيانيه اعلام کرد که تحريم را برداشته است. يوفا بعد از شروع خشنونتها در اسرائيل در سال ۲۰۰۲، اين تحريم را اعمال کرده بود. در اين مدت تيم ملی و تيمهای باشگاهی اسرائيل برای مسابقات برگشت می بايستی در زمين يک کشور بيطرف در اروپا مانند، سيسيلی در ايتاليا و يا قبرس بازی کنند.

يوفا اعلام کرد که برای رسيدن به اين نتيجه نظر فدراسيون جهانی فوتبال (فيفا)، نيز تأثيرگذار بوده است. زيرا که فيفا گفته است؛ تيم ملی فوتبال اسرائيل می تواند از ماه سپتامبر آينده مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ را در اسرائيل برگزار کند.

ژوئيه گذشته، اسرائيل بطور رسمی از يوفا درخواست کرد که اين تحريم را بردارد. وزير امور خارجه اسرائيل تعدادی نامه پشتيبانی برای خاتمه دادن به تحريم را از ۸ کشور اروپايی از جمله آلمان و اسپانيا تقديم يوفا کرده بود.

اوايل اينماه يک کميته که از طرف يوفا به اسرائيل رفته و از محل اجرای مسابقات و شرايط امنيتی آنها ديدن کرده بود، به يوفا توصيه کرد که که تحريم را بردارد. طبق شرايط يوفا، مسابقات می بايد در تل آويو برگزار شود و اسرائيل برای برقراری امنيت هر مسابقه تضمين دهد.

اولين مسابقه بين المللی در اسرائيل قرار است بين تيم ملی زنان اسرائيل با تيم استونی در هشتم ماه می برگزار شود.

XS
SM
MD
LG