لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۱

ملک عبدالله پادشاه اردن  ديدار با پرزيدنت بوش را به تأخير انداخت - 2004-04-20


ملک عبدالله پادشاه اردن ديدار با پرزيدنت بوش را به تأخير انداخته است و به نگرانی از موضع آمريکا در روند صلح خاورميانه به عنوان دليلی بر اين تصميم استناد می کند. دو رهبر قصد داشتند روز چهارشنبه در واشنگتن به گفت و گو بنشينند، اما کاخ سلطنتی اردن می گويد می خواهد از خاستگاه آمريکا در مورد وضعيت نهائی سرزمين های فلسطينی آگاه شود.

وزير امور خارجه اردن می گويد؛ علی رغم تصميم ملک عبدالله به عقب انداختن ملاقات با پرزيدنت بوش، مشکلی بين کشور او و آمريکا وجود ندارد. مروان مُعاشر اين نظر را روز سه شنبه در پی ملاقات با کالين پاول وزير امور خارجه آمريکا در واشنگتن ابراز داشت، او گفت واشنگتن و امان به همکاری نزديک با يکديگر برای دست يابی به هدف برقراری صلح در خاورميانه ادامه می دهند و تأکيد کرد ملک عبدالله و پرزيدنت بوش ماه آينده ملاقات خواهند کرد.

هفته پيش، پرزينت بوش طرح اسرائيل را برای خارج ساختن ساکنان محله های يهودی نشين از تمام باريکه غزه و در همين حال حفظ محله های بزرگ در کرانه غربی تائيد کرده بود. رهبران خشمگين فلسطينی اقدام رئيس جمهوری آمريکا را رد کرده اند و می گويند هيچکس نمی تواند سرزمين متعلق به فلسطينيان را به ديگران واگذار کند.

s

XS
SM
MD
LG