لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۹

فردی ادو ستاره ۱۴ ساله دی سی يونايتد اولين گل حرفه ای خود را بثمر رساند  - 2004-04-19


روز شنبه در ادامه مسابقات فصل جديد فوتبال حرفه ای آمريکا، جوانترين بازيکن حرفه ای اين کشور نخستين گل خود را به ثمر رساند... جمعيتی مشتاق و صف هايی از گزارشگران در استاديوم تيم مترو استارز در ايالت نيوجرسی آمريکا ناظر کار فردی ادو ۱۴ ساله، ستاره جديد تيم فوتبال پايتخت " دی سی يونايتد"، در زمين بودند، تا آنکه اين بازيکن زاده کشور آفريقايی غنا، که در دقيقه ۵۴ به عنوان بازيکن ذخيره وارد بازی شده بود در دقيقه ۷۵ اولين گل خود را در مسابقات حرفه ای بثمر رساند.

بن اولسن گل ديگر تيم دی سی يونايتد را در دقيقه ۲۶ زده بود ولی باشگاه پايتخت آمريکا نهايتاً با نتيجه ۳ بر ۲ مغلوب تيم مترواستارز شد. تيم ميزبان، هر ۳ گل خود را در نيمه دوم به ثمر رساند. گلزنها فابين تيلور با ۲ گل و جان وولينيک بودند.

فردی ادو ۱۴ ساله در سن ۸ سالگی به ايالت مريلند در آمريکا آمد و اين پس از آن بود که خانواده اش در قرعه کشی يا لاتاری اداره مهاجرت آمريکا برنده شد. استعداد عالی فردی در فوتبال توسط يک مربی محلی کشف شد و بعداً باشگاه های بزرگ فوتبال اروپا تلاش کردند با او قرارداد امضا کنند ولی فردی ۲ سال را در تمرين با تيم های ملی نوجوانان آمريکا سپری کرد و نهايتاً هم به تيم دی سی يونايتد در ليگ برتر فوتبال آمريکا پيوست.

فردی ادو در ايالت مريلند در بيرون شهر واشنگتن با خانواده خود زندگی ميکند.

XS
SM
MD
LG