لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۸

در افغانستان ٨ نفر به ظن ارتباط با شبکه تروريستی القاعده دستگير شدند - 2004-04-19


در افغانستان هشت نفر که ظن می رود با يک گروه ستيزه جوی محلی و شبکه تروريستی القاعده ارتباط داشته باشند توسط نيروهای امنيتی دولتی و سپاهيان پاسدار صلح به رهبری پيمان ناتو دستگير شدند.

امروز در کابل، سخنگوی " نيروی بين المللی کمک های امنيتی" در مصاحبه ای با خبرنگاران، ضمن اعلام اين خبر گفت که گمان می رود يکی از هشت مرد دستگير شده از اعضای ارشد گروه ستيزه جوی " حزب اسلامی افغانستان" باشد. رهبری اين گروه را گلبدين حکمت يار، نخست وزير پيشين افغانستان که اينک از ياغيان بانفوذ آن کشور است، بر عهده دارد. همچنين گفته می شود که آقای حکمت يار با گروه سرنگون شده طالبان و تروريست های القاعده به همکاری پرداخته است.

سخنگوی " نيروی بين المللی کمک های امنيتی" در مصاحبه خود با خبرنگاران، هويت عضو ارشد دستگير شده حزب اسلامی را اعلام نداشت، اما گفت ماموران توانسته اند در جريان تعقيب و بازداشت هشت نفر، علاوه بر مقاديری جنگ افزار و مواد منفجره، اسنادی مربوط با حزب اسلامی و گروه القاعده کشف کنند.

در هفته گذشته نيز در عمليات مشترک صلحبانان بين المللی و نيروهای امنيتی افغانستان در کابل يکی از فرماندهان ارشد گروه گلبدين حکمت يار دستگير شد.

R

XS
SM
MD
LG