لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۳

در حمله به گذرگاهی بين اسرائيل و باريکه غزه يک فلسطينی کشته و چهار اسرائيلی مجروح شدند - 2004-04-17


به گفته شاهدان، نيروهای اسرائيل يک اتومبيل متعلق به رانتيسی ، يک عضو ارشد گروه ستيزه جوی حماس را در شهر غزه منفجر کرده اند . مسئولان پزشکی فلسطينی می گويند رانتيسی در بيمارستانی در شهر غزه در گذشت.

در رويدادی جداگانه، يک سرباز اسرائيلی که در جريان يک انفجار انتحاری مجروح شده بود درگذشت. بامداد سه شنبه يک بمب انداز مرگ طلب فلسطينی در حمله به گذرگاهی بين اسرائيل و باريکه غزه خودرا کشت و چهار اسرائيلی را مجروح کرد. حماس و گروه تيپ های شهدای الاقصی مسئوليت مشترک اين حمله را بر عهده گرفته اند.

در اين ميان، اتحاديه اروپا در بيانيه ای از تعهد اسرائيل به خروج يک جانبه از غزه استقبال کرده است، اما می گويد نقشه راه که از حمايت بين المللی برخوردار است، همچنان تنها راهی است که به استقرار صلح در خاورميانه منجر خواهد شد. بيانيه اتحاديه اروپا يک روز پس از آن صادر می شود که پرزيدنت بوش و تونی بلر نخست وزير بريتانيا طرح اسرائيل را تائيد کردند.

بر اساس اين طرح که رهبران فلسطينی آنرا رد کرده اند، اسرائيل تمام يهوديان ساکن غزه را از آنجا خارج می سازد، اما کنترل خود را بر بسياری از بخش های کرانه غربی حفظ خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG