لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۵

پادشاه اردن: اصلاحات درخاورميانه درصورتی موفق خواهد شد که از درون انجام گيرد - 2004-04-17


ملک عبدالله ، پادشاه اردن می گويد انجام اصلاحات برای خاورميانه امری حياتی است و اصلاحات در صورتی موفقيت آميز خواهد بود که در درون خاورميانه صورت پذيرد، نه از طريق نيروهای خارجی.

روزنامه وال استريت ژورنال به نقل از پادشاه اردن می نويسد، " نه تنها بسياری از اعراب به انگيزه اصلاحات الهام گرفته از دنيای غرب اعتمادی ندارند، بلکه به" ارزشهای انسانی اسلام افتخار می کنند" و معتقد هستند که ملل مسلمان خود قادر به تشکيل يک حکومت آشتی طلب و دموکراتيک هستند.

در اواخر سال پيش ، پرزيدنت بوش خواستار آن شده بود تا در خاورميانه اصلاحاتی صورت گيرد که مردم خاورميانه را از دموکراسی بيشتری بهره مند سازد. در همين حال ماه گذشته اجلاس کشورهای عرب به دليل تداوم چند گانگی ميان ملتهای عرب برسر حقوق بشر، دمکراسی و رد افراط گرايی بوسيله برپا کنندگان تونسی اجلاس لغو شد.

ملک عبدالله در شماره روز جمعه روزنامه وال استريت ژورنال گفت روند اصلاحات از جمله اصلاحات سياسی، استانداردهای تحصيلی، رفع تبعيض عليه زنان و خاتمه بخشيدن به کنترل مستقيم دولت بر راديو و تلويزيون در حال حاضر در کشور او در حال شکل گيری است .

ملک عبدالله در حال حاضر به منظور يک ديدار در آمريکا به سر می برد و قرار است هفته آينده با پرزيدنت بوش و چند تن ديگر از مقامات آمريکايی به گفتگو بپردازد. انتظار می رود در آن گفتگو مسائلی چون وضعيت اسرائيل – فلسطين ، شرايط حاکم بر عراق و سئوالاتی در موردا قتصاد و سرمايه گذاری مورد بحث قرار گيرد.

a

XS
SM
MD
LG