لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۷

تيم ملی فوتبال اميد ايران با ۲ گل چين را مغلوب كرد - 2004-04-16


تيم ملی فوتبال اميد ايران با ۲ گل از سد چين گذشت.
تيم‌های ملی فوتبال اميد ايران و چين در چارچوب ديدارهای دور برگشت رقابتهای گزينشی المپيک آتن، ساعت ‌۳۰/۱۷ دقيقه امروز جمعه، ‌۲۸ فروردين ماه ( ۱۶ آوريل) در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف يكديگر رفتند كه هر دو تيم در پايان نيمه اول به تساوی ‌۱ - ‌۱ رضايت دادند. به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، ملی پوشان اميد ايران پس از واگذاری ديدار رفت كه با حساب ‌۳ بر ۱ به سود چين به پايان رسيد؛ در اين ديدار با هدف برد و كسب يک پيروزی با ارزش در شرايطی كه از امتياز ميزبانی نيز سود می ‌بردند پا به ميدان گذاشتند و علی ‌رغم حملات پراكنده‌ چينی‌ها در دقايق آغازين اين بازی، اما در نهايت و در اغلب لحظات اين نيمه، توپ در اختيار بازيكنان ايران قرار داشت.

در ادامه گزارش آمده است؛ در شرايطی كه دو تيم نيمه اول را با تساوی ۱-۱ پشت سر گذارده بودند در نيمه دوم تيم ايران با انجام يك بازی برتر و كاملأ مسلط، توانست توسط سيد محمد علوی گل دوم و پيروزی بخش خود را وارد دروازه چين كند.
در ابتدای اين نيمه، مهرزاد معدنچی جای خود را به ميثم سليمانی داد تا تيم ايران با ورود اين بازيكن قدرت بيشتری به خط ميانی خود ببخشد.
در دقيقه ۶۵ بازی، آرش برهانی در شرايطی كه دروازه بان چين، قصد شروع بازی را داشت، توپ را در اختيار گرفت و در موقعيتی تک به تک گل دوم ايران را به ثمر رساند كه به دلايل نامعلوم از سوی داور اين گل مردود اعلام شد. لحظاتی از اين حادثه نگذشته بود كه ايمان مبعلی توپ عالی را به روی دروازه چين سانتر كرد و سيد محمد علوی با ضربه سر عالی گل دوم ايران را وارد دروازه حريف كرد.
در دقيقه ۷۰ نيز ژو ليانگ بازيكن شماره ۲۰ چين ضربه سری را روانه دروازه تيم ايران كرد كه اين توپ راهی اوت شد.

درادامه، تيم چين دست به دو تعويض همزمان زد و روپينگ فنگ و وانگ ژين ژين به ترتيب به جای مو ژائو جان زننده گل چين و يان سونگ وارد ميدان شدند.
در دقيقه ۷۵ بازی جلال كاملی مفرد كارت زرد از سوی داور دريافت كرد كه با اعتراض بازيكنان ايران همراه بود. ميثم سليمانی، ايمان مبعلی و محرم نويدكيا نيز با دريافت كارت زرد از سوی خدر خدر داور اين بازی به جمع اخطاريهای ايران پيوستند.

در دقايق پايانی اين نيمه امير حسين صادقی به جای سياوش اكبرپور وارد ميدان شد تا فركی نشان دهد با محكم كردن كمربند دفاعی قصد حفظ نتيجه و دفاع از دو گل زده را دارد.
حملات پراكنده چين در واپسين دقايق اين بازی نيز عملأ راه به جايی نبرد تا تيم ايران با كسب سه امتياز اين بازی مجموعأ با شش امتياز در انتظار بازی بعدی خود برابر مالزی در ورزشگاه آزادی باشد.

XS
SM
MD
LG